A vasúti alkalmazottak az inflációt kompenzáló béremelések mellett a 35 órás, négynapos munkahét bevezetéséért is tüntetnek.
A sztrájk ideje alatt egyébként rendkívüli menetrend van érvényben, a szokásos távolsági járatok mintegy 80 százalékát törölték. A vonatvezetők tiltakozása egybeesik a gazdák országos tiltakozásával.
Eközben traktorok ezrei állnak kilométeres sorokban a német főváros egyik szimbólumának számító Brandeburgi kapu előtt már napok óta. Az autópályákon is országszerte megbénult a forgalom a mezőgazdasági gépek és a kamionok miatt.
A német gazdák amiatt tiltakoznak, mert a baloldali berlini kormány súlyos megszorításokkal akarja sújtani a mezőgazdasági ágazatot. Például ki akarja terjeszteni a munkagépeikre is a gépjárműadót, csökkenteni akarja az üzemanyag-kedvezményeiket, valamint a gazdáknak járó állami támogatásokat.
A termelők szerint ezzel a baloldali kormány megássa a német agrárium sírját.
„A zord valóság az, hogy a kiadások olyan szintre emelkedtek, ami sok gazdának a megélhetését nehezíti meg. Lényegében arra kell felkészülnie az ágazatnak, hogy tömegesen tönkremegyünk. Meg kell állítanunk a kormánykoalíció terveit, amelynek mi viseljük a gazdasági terheit. Főként a kis családi gazdaságok vannak veszélyben" - mondta egy bajor gazda.
Olaf Scholz kancellár és kabinetje súlyos megszorításokkal próbálja kihúzni Németországot a gazdaságú kátyúból, amibe saját maga kormányozta az országot. Szakértők szerint a német kormány nem is lazíthat a megszorításokon. A kancellár ugyanis bejelentette, hogy folytatja Ukrajna pénzügyi és katonai támogatását.