Virágokat helyeztek el a demonstrációkon elhunyt tüntetők emlékére.
A tiltakozások kirobbanása óta legkevesebb 18 ember vesztette életét. Helyi beszámolók szerint a mianmari hatóságok brutálisan lépnek fel a fegyvertelen tüntetők szemben. A rendőrség ugyanis több alkalommal éles lőszert is bevetett.
Mianmar legnagyobb városában, Rangunban a rendőrök ismét könnygázzal és vízágyúval oszlatták a junta ellen tüntető tömeget.
A rendfenntartóknak egy hónapja nem sikerül megfékezniük a demonstrációkat. A délkelet-ázsiai ország egy hónapja süllyedt káoszba, amikor a hadsereg február 1-jén magához ragadta a hatalmat, és őrizetbe vette Aung Szan Szu Kij elnököt és pártjának vezető politikusait.
A katonaság azt állítja, hogy a tavaly novemberi választáson az a Nemzeti Liga a Demokráciáért párt csalással nyert.
A Nobel-békedíjas Aun Szan Szu Kjit először az import-exporttörvények megsértésével és a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozó intézkedések megszegésével vádolták. A politikus jogásza azonban közölte: most már a közrend megzavarásával és a távközlési törvény megsértésével is gyanúsítják.
Ha bűnösnek találják, nem indulhat a következő választásokon.
Az Egyesült Államok aggodalmát fejezte ki a mianmari helyzet miatt. Washington már célzott szankciókat vezetett be egyes mianmari tábornokok ellen.
A helyiek szerint a tüntetések kihatással vannak a gazdaságra is.
Az elmúlt egy hónap hét alatt már több mint 470 embert vettek őrizetbe Mianmarban.
Hír TV