2 napja tartanak a tüntetések Pakisztánban is – az ország kormánya az alkotmánybírósággal közösen nemzetközi jogi eljárást tervez Franciaország ellen, vallásgyalázás miatt. Hollande francia elnök továbbra is úgy látja: a sajtószabadság része a Mohamed-ábrázolás.
Lángoló kereszt Niger fővárosában. A volt francia gyarmat muszlim tüntetői egy tucat keresztény templomot borítottak lángba, miután az országban megjelent a Charlie Hebdo új száma, címlapján Mohameddel. A nigeri rendőröknek 2 napjukba telt visszaverni a demonstrálókat. A francia elnök azt mondja: belefér a szólásszabadságba, amit a lap csinál. „Egységes ország vagyunk, egységes lakossággal. Franciaország minden vallást tisztel, minden állampolgárnak ugyanazokat a jogokat biztosítja, ezért mondhatjuk, hogy egy nemzet vagyunk – próbálta hűteni a kedélyeket a francia elnök” – fogalmazott a francia elnök.
Tüntetés az összes muszlim országban volt, Pakisztánban az alkotmánybíróság nemzetközi jogi eljárást tervez a francia kormány ellen. Ha az emberek nem tisztelik mások vallását, azzal a terroristákat támogatják, akik káoszt akarnak. Aki a szólásszabadság nevében más vallását gyalázza, az nem jobb, mint a terrorista, aki fegyverrel harcol – mondta a pakisztáni külügyminiszter.
Az újabb támadások ellen Franciaországban 12 ezer, Németországban ezer, Belgiumban 300 katonát mozgósítottak. Görögországban is volt razzia, 4 embert elfogtak, de kiderült, hogy nincs közük a terroristákhoz. Nagy-Britanniában is szigorították a zsidó intézmények védelmét.
„A zsidók jól integrálódtak a nyugat-európai társadalmakba, tehát teljes képtelenség minden zsidó mellé fegyveres őrt állítani. Ettől függetlenül Franciaországban, Nagy-Britanniában is a zsidó közösség van a legnagyobb veszélyben” – mondja egy brit újságíró.
Németországban a zsidó közösségek mellett az iszlámellenes szélsőjobboldal védelmét is megerősítették; elhalasztották a Pegida nevű muszlimellenes szervezet menetrendszerű heti demonstrációját a terrorfenyegetések miatt.