Maduro elnök az újraválasztásának évfordulóján beszélt arról, hogy előrehozott parlamenti választásokat javasol. Így ugyanis szerinte fel tudják mérni, kinek nagyobb a támogatottsága az országban. A törvényhozásban az ellenzéknek kétharmados többsége van, mandátumuk 2020-ig szól. A legfelsőbb bíróság azonban több hatáskört is megvont tőlük, így az ellenzék 2016 óta minden elfogadott törvényt megvétózott. Nicolas Maduro, hogy biztosítsa hatalmát, alkotmányozó nemzetgyűlést hozott létre. A szervezet egy rendelettel 2020 végéig kiterjesztette saját mandátumát.
Az elnök felszólalásában pozitívan beszélt a kormány és az ellenzék kapcsolatfelvételéről, amely Norvégiában jött létre.
,,Tárgyalásokat folytattunk. Meg szeretném köszönni Norvégia kormányának, a külügyminiszterüknek, hogy fogadta delegációnkat és támogatják a békét. Hiszek a tárgyalás erejében és a békében. Ha újrakezdjük a tárgyalást, akkor megvan az esély egy békés egyezmény létrejöttére.'' - fogalmazott az elnök.
Azt Juan Guaidó is elismerte, hogy létrejött a párbeszéd a felek között, de szerinte ennek csak egy célja lehet, hogy Maduro távozzon a hatalomból.
,,Van egy utunk, egy stratégiánk, tervünk az országra, amiért mozgósítottuk az embereket. Nem hagyjuk magunkat megtéveszteni Maduro kormánya által. Gyengék, ezért manipulálni akarják a tárgyalásokat. Azért mentünk Norvégiába, mert egy barátságos ország hívott minket. Hadd tegyem egyértelművé Norvégia, a Kontakt Csoport, Európa, Amerika és a Limai Csoport számára. Nagyra értékeljük erőfeszítéseiket, de tisztázni szeretnénk, hogy nem hagyjuk magunkat összezavarni a Maduro kormány által.'' - mondta Guaido.
A válság megoldása továbbra sem látszik a párbeszéd ellenére sem. A latin-amerikai országokat és Kanadát tömörítő limai csoport hétfőn ülésezett a venezuelai válsággal kapcsolatban. A szervezet nemzetközi együttműködést és új választások kiírását szorgalmazza.