Mohammed Badie-t a hadsereg által támogatott ideiglenes kormány vérengzésre való felbujtással vádolja. „Az új Egyiptomban vagyunk, ami egy szabad ország, jogkövető, jogot tiszteletben tartó állam. Ezért mi nem tiltunk senkit attól, hogy valamit csináljon” – jelentette ki az elnöki szóvivő.
Az egyiptomi biztonsági erők több mint 800, a Muszlim Testvériséget támogató embert öltek meg a múlt héten. Az iszlamista pártokból álló puccsellenes koalíció is Mohammed Morszi visszahelyezését követeli a hatalomba és elutasítja az erőszakot.
Amióta a testvériség vezetőit letartóztatták vagy elmenekültek, az ellenállás megszervezése a fiatalokra maradt. A letartóztatástól tartó, a Muszlim Testvériséghez tartozó diák szervező a nyilvánosság előtt nem volt hajlandó beszélni. Az egyik nemzetközi tévétársaság stábautójának hátsóülésén azt mondta: még mindig tud tárgyalni a testvériség vezetőivel. „Badie letartóztatása nem lesz hatással a testvériségre, mert erős szervezetünk van” – mondta. A tiltakozások azonban kisebbek. A testvériség ugyanis attól tart, hogy a biztonsági erők ismét a tömegbe lőnek. Az egyiptomi hatóságok kedd éjjel letartóztatták a testvériség szóvivőjét és egy hitszónokot is, aki közel áll az iszlamista mozgalomhoz.
Az USA vitázik Egyiptomról
Az Egyesült Államokban közben folytatódik a vita az egyiptomi álláspontról. A republikánusok szerint az Obama kormányzat nem küld egyértelmű üzeneteket az egyiptomi katonai hatalomnak. „Az Egyesült Államoknak van befolyása, de ha nem használja azt akkor nincs. Eddig az államok nagyon kétértelmű üzeneteket küldött azoknak az embereknek, akik Kairó és Egyiptom utcáin mészároltak” – közölte John McCain republikánus szenátor .
Továbbra is kérdéses az 1,2 milliárd dollárnyi katonai és 240 milliónyi gazdasági segély sorsa. Bár a Fehér Ház cáfolta a sajtóhírt, miszerint felfüggesztenék az összeg folyósítását, az amerikai törvényhozásban egyre többen követelik a pénz visszatartását.