New Jersey-ben a Hackensack Egyetemi Kórházban a 800. gyógyultat ünnepelték. A férfit 17 nap után engedték haza.
Az Egyesült Államokban New York állam után a szomszédos New Jersey-ben van a legtöbb koronavírusos. Előbbiben több mint negyed millió, utóbbiban majdnem 90 ezer fertőzöttet tartanak számon.
Az ötödik leginkább érintett államban, Kaliforniában egy egész várost kezdtek el tesztelni. A tudományos kutatás keretében ingyenesen megvizsgálják az óceánparti Bolinas mind az 1600 lakóját és azt a 2000 embert, akik a városkában dolgoznak, de máshol laknak. A vidéki település mellett San Francisco egyik sűrűn lakott belvárosi negyedében is végeznek teszteket a Kaliforniai Egyetem kutatói.
Az a helyzet, hogy még több tesztre van szükségünk. Először ki kell derítenünk, hogy pontosak-e, másodszor azt kell kitalálnunk, hogy mit kezdjünk az információval. Mert még az sem világos, hogy az antitestek jelenléte mit jelent. Korai antitestek vannak a még fertőzött emberben? Vagy későiek olyanokban akik nem fertőzöttek, de immunissá váltak? Mindezt még nem tudjuk
- magyarázta az egyik kutató, aki maga is Bolinasban lakik.
Egyre több helyen oldják fel a korlátozásokat
Közben az Egyesült Államokban egyre több helyen oldják fel a korlátozásokat, az élet lassan visszatér a szokásos kerékvágásba. Az utóbbi négy hétben 20 millióan kérvényeztek munkanélküli segélyt. Nekik elemi érdekük, hogy minél előbb rendeződjön a gazdaság helyzete, és újra találjanak munkahelyet.
A kedvező adatok, a rendszeres tesztelés és az egészségügyi szakemberek munkája lehetővé teszi, hogy újra kinyissanak április 24-én, pénteken az edzőtermek, a fitnesz központok, bowling klubok, a fodrászok és a kozmetikusok
- sorolta Georgia állam kormányzója, hozzátéve, hogy április 27-én hétfőn a mozik, az éttermek is újra fogadhatnak vendégeket.
Más államokban is hasonló döntéseket hoztak. Montanában még a héten pénteken, Ohióban, Idahóban és Észak-Dakotában május elsején újraindulnak a nem alapvető fontosságú üzleti tevékenységek. Vermontban szintén május elsején nyitnak újra az üzletek, bár sok korlátozás változatlanul érvényben marad.
A korlátozások súlyos anyagi veszteséget okoznak az amerikai éttermeknek. Érdekvédelmi szövetségük a washingtoni kormánytól kért pénzügyi segítséget. A járvány miatt az ágazat az idén 240 milliárd dolláros veszteségre számít. Az éttermek majdnem fele zárva tart, és 8 millió ember munkája került veszélybe.
Hír TV