Tavaly ősszel indult az első migránskaraván mostanra pedig szinte menetrendszerűen közlekednek a bevándorlók menetoszlopai délről északra, a közép-amerikai kis országokból Mexikón át az amerikai határhoz. Ez a csoport főleg családokból áll, nagyjából kétezren vannak és lassan haladnak. Az Egyesült Államok legközelebbi határa is több mint ezer kilométerre van. Mindannyian a nyomor és a bűnözés miatt indultak el a jobb élet reményében. Guatemala, Honduras, Nicaragua és Salvador olyan szegény, olyan nagy a munkanélküliség, hogy hozzájuk hasonlóan milliók kelhetnének útra a lehetőségek hazájának tekintett Egyesült Államokba.
Donald Trump amerikai elnök viszont azzal vádolta meg a mexikói kormányt, hogy nem lép fel határozottan az illegális migráció ellen, ezért is szükséges a mexikói határ teljes hosszán falat építeni.
Mivel március óta a korábbiaknál szigorúbban őrzik az amerikai hatóságok a déli határt, lelassult a teherforgalom, komoly gazdasági károkat okozva a vállalatoknak.
Mexikó közben egyre kevésbé tudja kezelni az úton lévő tömegeket. Az önkormányzatoknak és a hatóságoknak nincs kapacitásuk arra, hogy folyamatosan ellássák az újabb és újabb karavánokat.
Mivel az Egyesült Államokba bejutni szinte lehetetlen az illegális bevándorlóknak, a mexikói kormány munkát ajánl nekik, annak ellenére, hogy az év elején megszüntették a humanitárius vízumot, ami törvényesen tartózkodást biztosított számukra. Az utóbbi napokban a vízum megtagadása miatt többen is rátámadtak a rendőrökre és a kérelmüket elbíráló ügyintézőkre.
Hír TV