Eközben a latin-amerikai államok közül Mexikó az első ország, ahol megkezdték a tömeges oltást. Török kutatók pedig arról számoltak be, hogy 90 százalék feletti hatékonyságú a kínai Sinovac Biotech gyár vírus elleni vakcinája.
Járványügyi korlátozások árnyékában ünneplik a karácsonyt a Szentföldön. A Palesztin Hatóság területén fekvő Betlehem karácsonykor évről évre turisták százezreit fogadja, de idén lezárták a repülőtereket a külföldiek előtt.
Jézus szülőhelyén idén is megjelent a palesztin ütős- és fúvószenekar a latin pátriárka hagyományos fogadására, de a korlátozások miatt csak néhány tucat hívő fogadta az egyházi vezetőt, aki az autóból adott rövid interjút.
A Születés templomában az egyházi vezetőkkel együtt mindössze 200-an lehettek jelen, és Mahmúd Abbász palesztin elnök sem utazott el Betlehembe, mint máskor.
Az izraeli keresztény közösségek ünneplését is jelentősen korlátozták a pandémia miatt. Az izraeliek ilyenkor más években ellepik a karácsonyi dekorációba öltöztetett Názáretet, most azonban zárva vannak a vendéglők és kihaltak az utcák.
Mexikóban a latin-amerikai országok közül elsőként kezdték a koronavírus elleni oltási kampányt.
Az ellenanyagot elsőként Ruben Lenero-kórház intenzív osztályának főnővére kapta meg, aki a frontvonalban küzd a kórral.
A Pfizer és a BioNTech vállalatok által kifejlesztett oltóanyag első szállítmánya szerdán érkezett meg Mexikóba Belgiumból, és további vakcinák érkeznek a közeljövőben.
Eközben törökországi kutatások azt igazolták, hogy 91 százalék feletti hatékonyságú a Sinovac Biotech kínai gyógyszergyár által kidolgozott koronavírus elleni védőoltás.
Ráadásul a tudósok úgy vélik, ez az arány még nőhet is a késői kísérleti szakaszban. Ankara eddig 50 millió adag CoronaVac oltóanyagot rendelt Pekingtől, a vakcina a jövő hét elején érkezik a kis-ázsiai államba.
Hír TV