A kijárási tilalom helyi idő szerint 16 órától hétfő hajnali 5 óráig van érvényben.
Antonio Tajani olasz külügyminiszter közölte, hogy milícisták hatoltak be a damaszkuszi olasz nagykövet rezidenciájára, három autót elvittek, de se a diplomatának, se e biztonsági személyzetének nem esett bántódása. Az olasz nagykövetet időközben biztonságos helyre vitték. Az ANSA olasz hírügynökség a külügyi tárcára hivatkozva arról számolt be, hogy szíriai felkelők kutatják át a nagykövetségeket és civil szervezetek épületeit Aszad szövetségesei után kutatva.
Mindemellett vasárnap reggel ismeretlen fegyveresek megrohamozták és feldúlták Irán damaszkuszi nagykövetségét. Az iráni állami televízió beszámolója szerint a diplomáciai képviselet mellett közeli üzleteket is kifosztott egy fegyveres csoport, amely nem azonos a Damaszkuszt elfoglaló Hajat Tahrír as-Sám (HTS) nevű dzsihadista csoporttal. Szombaton a teheráni vezetés közölte, hogy kimenekítik az iráni diplomaták családjait. Aznap Hosszein Akbari iráni nagykövet közölte, hogy a nagykövetség továbbra is működik 5-6 diplomatával. Az iráni nagykövet, illetve a diplomáciai személyzet sorsáról egyelőre nem tudni.
A reggeli órákban feltételezhetően izraeli légicsapások érték a szíriai főváros Mazzeh nevű kerületét - közölték libanoni és szíriai biztonsági források. Ezen felül - helyi biztonsági források szerint - valószínűleg izraeli harci repülőgépek bombázták a déli Halhala légitámaszpontot is, amelyet a szíriai hadsereg az éjszaka során kiürített. A Szuveida városától északra található bázison nagy mennyiségben maradtak hátra rakéták és lőszerek, s félő volt, hogy ezek szélsőséges csoportok kezére kerülhetnek.
Két libanoni biztonsági forrás szerint az Irán támogatását élvező Hezbollah síita milícia már szombaton kivonta erőit Szíriából, amikor a felkelők megindultak Damaszkusz felé.
Ezzel egy időben egy török biztonsági forrás arról számolt be, hogy az Ankara támogatását élvező lázadó csoportok behatoltak az eddig a Népvédelmi Egységek (YPG) kurd milícia kezén lévő Manbidzsba az ország északi részén. Az YPG-t Törökország terrorszervezetnek, a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) szövetségesének tekinti, de a szervezet az Egyesült Államok és nyugati szövetségesei kulcspartnere volt az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni küzdelemben Szíriában.
"Az YPG/PKK elleni harcban közel a győzelem" - mondta a török illetékes.
Oroszország szerint Bassár el-Aszad lemondott elnöki posztjáról és elhagyta az országot.