A világ legnagyobb hólabirintusát építették meg Kanadában másfél hónap alatt. A járvány miatt lett ekkora. A bolyongók biztonságos távolságot tudnak tartani egymástól a 73szor 73 méteres területen.
Texasban jóval súlyosabb kalandot élnek át milliók. Az arrafelé szokatlan hóvihar és fagypont körüli hőmérséklet miatt rendkívüli a helyzet napok óta. Az idő ugyan melegszik, de még mindig súlyos gond a vízhiány.
Az állam legnagyobb városában, Houstonban autós vízosztó központot alakítottak ki.
A vezetékeket sokkal melegebb átlag hőmérsékletre tervezték, nem szigetelték, így szétfagytak a csövek. Házak, lakások százezrei váltak egyik pillanatról a másikra lakhatatlanná.
Oroszország déli, Fekete-tenger menti részén és az Ukrajnától hét éve elcsatolt Krím félszigeten is támad a tél. A Kercsi-szoroson átívelő hídon alig lehetett közlekedni a hóviharban. A mínusz 14 fokos hidegben amúgy sem volt érdemes útra indulni.
Indonézia fővárosában a túl sok víz okoz gondot. Néhol embermagasságú víz hömpölyög az utcákon. Ezrek kényszerültek otthonuk elhagyására.
A meteorológusok arra figyelmeztettek, hogy az esős évszak még messze nem ért véget. A következő hetekben további heves esőzések és emiatt áradások várhatóak.
Egy másik fővárosban, Dakarban nem az eső, hanem a porfelhő miatt borús az idő. Szenegál legnagyobb városában a Szaharából, a sivatagból érkező homok miatt napok óta rossz a levegő minősége, ezért a környezetvédelmi minisztérium az otthonmaradást javasolja mindenkinek.
A szaharai homok hamarosan megérkezik Európába és az előrejelzések szerint valamikor a hét közepén Magyarországra is.