Utcára vonultak Bukarestben a vendéglátóipar dolgozói, mert a járvány visszaszorítása érdekében bezárták az éttermeket és a bárokat. A vállalkozók kártérítést követelnek a kabinettől, mert a szigorítások miatt sok üzlet tönkrement. Akik még kitartanak, azok is nehéz helyzetbe kerültek.
"A jövedelmünk hamarosan a nullára csökken. Valószínűleg most már működhetünk a teraszon, amit hamarosan az időjárás felülír, ezért nehéz időszak vár ránk. A következő hónapokban megpróbáljuk támogatni a vállalkozást, talán 1-2 hónapig tartjuk, de ennél tovább valószínűleg nem"
- panaszkodott ez az étterem tulajdonos.
Az országban az elmúlt héten minden nap 2000 felett volt az új esetek száma.
Súlyos a helyzet Csehországban
Európában a legsúlyosabb helyzet Csehországban van. Az elmúlt 24 órában regisztrálták az eddigi legmagasabb fertőzésszámot, több mint 5 ezer új esetet.
Ezért a kormány péntektől további óvintézkedéseket készül bevezetni. Nemsokára bezárhatnak az iskolák, vendéglátóhelyek, és korlátoznák a gyülekezéseket is.
Újabb szigorítások jöhetnek a francia nagyvárosokban
Újabb szigorításokat helyezett kilátásba Emmanuel Macron is azokban a térségekben, ahol a koronavírus-járvány túl gyorsan terjed. Ez főként a nagyvárosokra igaz, ahol egyre terheltebb az egészségügyi rendszer. A járványgócok többnyire az egyetemeken alakulnak ki, ezért a felsőoktatási intézményekben felére csökkentették a tantermekben és az előadókban jelen lévő diákok számát.
"Természetesen stratégiánk részeként azokon a helyeken, ahol gyorsan terjed, és ahol kiszolgáltatott emberek vannak, például idősek, vagy ahol látjuk, hogy több sürgősségi ágyat kell felállítani haladunk a további szigorítások felé.''
- nyilatkozta a francia állami televíziónak az elnök.
Németország kiterjesztette a kockázatosnak minősülő területek listáját is
Németországban szintén szigorításokkal próbálják lassítani a járvány terjedését.
Az üzletek, vendéglátóhelyek csak este 11-ig lehetnek nyitva. Közterületen legfeljebb öt, zárt térben pedig maximum 10 ember tartózkodhat egyszerre. Az egészségügyi miniszter azonban optimista.
Németország kiterjesztette a kockázatosnak minősülő területek listáját is. Felkerült Budapest mellett 11 magyar megye is. A kockázatos besorolás azzal jár, hogy az ilyen területről Németországba érkezőknek 14 napra házi karanténba kell vonulniuk, és értesíteniük kell a helyi egészségügyi hivatalt.
Hír TV