Egymillió vakcina is számít. A 30 milliós Nepál ennyit kapott a szomszédos Indiától a világ legnagyobb koronavírus oltóanyag gyártójától, és elkezdődött az oltás az AstraZeneca szérumával.
A kampányban elsőbbséget élveznek az egészségügyi dolgozók.
India már korábban bejelentette, hogy több millió adag vakcinát szállít a dél-ázsiai országokba. Szakértők szerint Újdelhi ezzel próbálja ellensúlyozni Kína befolyásszerzését a térségben.
India másik nagy riválisa, a Kínával szövetséges Pakisztán még csak készül az oltási kampányra. A legnépesebb város, a 15 milliós Karacsi egyik központjában egyszerre 15 embert tudnak majd beoltani a kínai SinoPharm vakcinájával.
Rendkívül rossz a helyzet Manausban
Brazília északi részén már oltanak, ott, ahol a koronavírus egyik új variánsa megjelent.
Amazonas állam székelyén és egyben legnagyobb városában, Manausban rendkívül rossz a járványügyi helyzet. A kórházakban nincs elég lélegeztetőgép, ezért is fontos, hogy a múlt heti kezdés után a hatalmas dél-amerikai ország távol eső vidékeire is jusson a kínai oltóanyagból.
Latin-Amerika legnépesebb állama az Egyesült Államok és India után a világjárvány által leginkább sújtott ország, a megbetegedések száma már meghaladta a 9 milliót.
4 millió amerikai már mindkét dózist megkapta
Autóban végzik az oltást a világ legfertőzöttebb országában. Az USA számos államában így adják be a vakcinát.
A 330 milliós lakosú Egyesült Államokban több mint 25 és fél millió embernek adták már be az ellenszert. Eddig 4 millióan kapták meg mindkét dózist.
A járvány kitörés óta januárban vesztették a legtöbben életüket. Csak ebben a hónapban több mint 79 ezeren haltak bele a Covidba. Szakértők szerint február végére közel fél millió áldozata lesz a járványnak az Egyesült Államokban.
A járvány gócpontjának számító Kínában közel 23 millióan kapták már meg az ellenszert. Február közepéig 50 millió ember beoltását tervezik. A közel másfél milliárd lakosú országban még a 100 ezret sem éri el a fertőzöttek száma. Eddig 90 ezren kapták el a vírust.
Hír TV