A Hamász infrastruktúráját és a libanoni Hezbollah állásait lőtte az izraeli hadsereg. A zsidó állam közlése szerint páncéltörő rakétakilövő állomásokat, alagutak lejáratait, hírszerzési és műveleti központokat semmisítettek meg a Gázai övezetben.
A végrehajtott légicsapások során a radikális palesztin szervezet több magas rangú tisztviselőjével és aktivistájával végeztek. Az ország északi részén pedig többi között egy tenger felőli megfigyelőállást támadtak a katonák. Izrael egy teljes várost evakuált a libanoni határnál.
A Hamász eközben arról számolt be, hogy egy gázai templomnál menedéket kereső emberek közül sokan meghaltak, mások pedig megsebesültek, amikor az épületet izraeli támadás érte.
A Gázai övezet palesztin fegyveres csoportjai eközben újabb rakétákat lőttek ki izraeli településekre. Askelónban és más, a határhoz közeli városokban is megszólaltak a szirénák.
Az amerikai védelmi tárca pedig azt jelentette be, hogy egy amerikai hadihajó a Vörös-tengeren több rakétát és drónt lőtt le, amelyek vélhetően Izrael felé tartottak.
"Komoly kockázata van annak, hogy regionális méretűvé szélesedhet a gázai konfliktus" - ezt már az orosz külügyminiszter mondta. Szergej Lavrov kifejtette, az eszkaláció veszélye miatt a Föderáció szoros kapcsolatban áll Törökországgal.
Az orosz rendkívüli helyzetek minisztériuma eközben bejelentette, hogy a Föderáció 27 tonna humanitárius segélyt szállít a Gázai övezetben élő civileknek a szomszédos Egyiptomból. Az Egészségügyi Világszervezet szintén azt közölte: Egyiptomban menetkész az öt teherautóra felpakolt egészségügyi segélyszállítmány, amit a Gázai övezetbe szántak.
Azonnali Gázai övezeti tűzszünetet követelt eközben az ENSZ főtitkára. António Guterres Kairóban azt mondta:
Azonnal élelmiszerre, vízre, üzemanyagra és gyógyszerekre van szükség, mégpedig sokra és tartósan. A portugál diplomata azt is jelezte, hogy a térségbe utazik.
Az Európai Parlament elítélte a Hamász Izrael elleni támadását, és a harcok beszüntetésére szólított fel.