2025. 02. 22. Szombat Gerzson napja
Jelenleg a TV-ben:

Vezércikk

Következik:

Vezércikk 06:00

Külföld

Illegális bevándorlás - újra fegyverropogást lehetett hallani a magyar–szerb határ déli oldalán

Pár hónapnyi szünet után ismét visszatérhettek a migránsok Szerbia északi részére, legalábbis erről írnak a közösségi oldalakon a helyi emberek - számolt be a Magyar Nemzet.

  • Illegális bevándorlás - újra fegyverropogást lehetett hallani a magyar–szerb határ déli oldalán

A lap megkérdezett egy, a nevét elhallgatni kívánó szabadkai lakost, aki az érintett erdő közvetlen közelében él, és gyakran jár arra területre, amelyet az illegális bevándorlók és az embercsempészek korábban használtak, elmondta, hogy az utóbbi időben megint megjelentek a szemétkupacok az erdőben, a határkerítés mellett, de napközben legalább egyelőre nyugalom van.

A Facebookon, az erre a célra létrehozott csoportokban arról írnak az emberek, hogy az elmúlt pár napban menetrendszerűen lehet hallani lövéseket a város Makkhetes és Tőzeg nevű részeiből, illetve az ottani erdőből. A közösségi oldalakon többen is megerősítették ezt az értesülést.

Ezek azok a helyek, ahol az elmúlt években több véres migránsleszámolás is volt. A rendőrség egyelőre nem adott hivatalos tájékoztatást a legújabb esetekről.

A teljes cikk IDE kattintva, a Magyar Nemzet oldalán olvasható. 

Fotó: Migránsok a makkhetesi erdőben 2022 nyarán (Magyar Nemzet)

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Dömötör Csaba: Magyarországon ezúttal sem lesz többsége azoknak, akik külföldi elvárásoknak feleltették meg a politikájukat

Dömötör Csaba: Magyarországon ezúttal sem lesz többsége azoknak, akik külföldi elvárásoknak feleltették meg a politikájukat

“Szerte a világon létrehoztak egy liberális pénzelési gépezetet, amely a demokrata adminisztráció politikáját volt hivatott érvényesíteni egy rakás szakterületen. Bevándorlásban, háborúpárti politikában, vagy a genderőrület terén” – Dömötör Csaba, a Fidesz-EP képviselője szerint ez a lényege az USAID-botránynak, melyben “elképesztő összegekről van szó”. A Fidesz Európai Parlamenti képviselője Brüsszelben is megkezdte a leleplezést.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!