Ő nem más, mint a magyar származású Lombosi László Fülöp Elek - írja a Daily Mailre hivatkozva a Magyar Nemzet.
A lap közlése szerint a palesztinpárti tüntetőnek alighanem az volt a problémája a politikussal, hogy Arthur Balfour brit külügyminiszterként 1917-ben Lionel Walter Rotschild bárónak írt egy levelet, melyben támogatását fejezte ki a Palesztinában kialakítandó „zsidó nemzeti otthon” tervezete iránt. Az egyébként óvatosan fogalmazott, és jogilag semmire nem kötelező úgynevezett Balfour-nyilatkozatra szoktak úgy hivatkozni, mint a későbbi Izrael megteremtését indítványozó első hivatalos dokumentum. Az akciót magára vállaló Palestine Action nevű szervezet is azt írta, a britek ezzel ígértek oda a zsidóknak a földet, amelyre soha nem lett volna joguk.
A festő, Lombosi László Fülöp Elek
A művész 1869-ben született Pesten, Laub Fülöp néven, a László nevet csak 1891-ben vette fel, hazafias indíttatásból. Korának egyik legnagyobb festője volt, elsősorban királyokról, királynőkről, főnemesekről és kiemelkedő közéleti személyiségekről készített portréiról ismert, de a magyar vidéki életről, utazásai helyszínéről is festett.
Wikipedia oldala szerint:
- 1899-ben Ferenc József császár ült neki modellt,
- majd egy évvel később XIII. Leó pápa Vatikánban készült arcképével a párizsi Nemzetközi Kiállítás nagy aranyérmét nyerte,
- 1900-ban Viktória királynő kérte fel kedvenc tábornoka, Sir George White portréjának megfestésére,
- ebben az évben festette meg a német császári család tagjait is.
1907-ben Londonban telepedett le, ahol még ugyanebben az évben kiállítás nyílt műveiből a Művészeti Társaságnál, és röviddel ezután felkérést kapott a brit királyi család tagjainak megfestésére. 1908-ban az Egyesült Államokba utazott, hogy portrét készítsen Theodore Roosevelt elnökről, melyet később Coolidge, Hoover és Harding elnökök felkérése követett.
BREAKING: Palestine Action spray and slash a historic painting of Lord Balfour in Trinity College, University of Cambridge.
— Palestine Action (@Pal_action) March 8, 2024
Written in 1917, Balfour’s declaration began the ethnic cleansing of Palestine by promising the land away — which the British never had the right to do. pic.twitter.com/CGmh8GadQG