Sajtójelentések szerint a biztonsági erők már szerdán körülkerítették a feltételezett elkövetőket, és később tűzharcba is keveredtek a fegyveresekkel. A gyanúsítottak közül heten életüket vesztették.
Az őrizetbe vettekről nem közöltek semmilyen részletet a hatóságok.
Leon Charles, a haiti rendőrség igazgatója arról számolt be, hogy több tettest még nem sikerült kézre keríteniük.
Több légitársaság is törölte járatait az országba a biztonsági kockázatok miatt.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa határozottan elítélte Moise meggyilkolását, illetve nyugalomra intette az ország lakosságát, és arra, hogy minden fél tartózkodjon az erőszakcselekményektől.
Fegyveresek szerdára virradóra ölték meg a rezidenciáján Jovenel Moise haiti elnököt. A támadásban megsebesült az elnök felesége, Martine Moise is, őt szerdán válságos állapotban szállították egy floridai kórházba.
A karibi ország ügyvivő miniszterelnöke, Claude Joseph szerint az elnököt "angolul és spanyolul beszélő külföldiek" gyilkolták meg.
A médiában olyan hírek láttak napvilágot, hogy a támadók az amerikai kábítószerellenes ügynökség (DEA) embereinek adták ki magukat. Ned Price amerikai külügyi szóvivő leszögezte, hogy az Egyesült Államok érintettségével kapcsolatos híresztelésen teljesen hamisak.
A merénylet után Haitin rendkívüli állapotot hirdettek, és hajtóvadászat indult a merénylők után.
Haitit politikai válság sújtja, Moisét - aki ellen nemrég erőszakos tüntetéseket szerveztek - korrupcióval vádolják, valamint azzal, hogy bűnbandákkal állt kapcsolatban. A meggyilkolt elnök egy ideje rendeleti úton kormányzott, ugyanis az országban nem tartottak választásokat, holott az ellenzék szerint az államfő mandátuma lejárt.
Haitin az utóbbi években elharapózott a bűnözés, a súlyos szegénységgel küzdő ország egyes részeit fegyveres csoportok ellenőrzik.
MTI