Nem szabad felülni a provokációnak – közölte Bocskor Andrea fideszes európai parlamenti képviselő, a kárpátaljai magyarokat ért fenyegetésre. Hétfőn Ukrajna magyarlakta területein sokan kaptak fenyegető üzeneteket. A kárpátaljai magyar képviselő elmondta: megtörtént a feljelentés, és már nyomoznak a hatóságok. Bocskor Andrea egyúttal józanságra és felelősségteljes megnyilvánulásokra szólította fel a baloldali magyar politikusokat, akiknek egyes kijelentéseit a gyűlölködő ukrán nacionalisták, a kisebbségi magyarokkal szemben is felhasználhatják.
Drónokkal támadta Odessza városát éjszaka az orosz hadsereg. A csapás során rakétákat is bevetett a Föderáció, a robbanások három civil életét követelték, közel harmincan megsérültek.
A Makk Károly rendezésében készült vígjáték nehéz időkben született, mégis az adott kor kispolgárai tudtak azonosulni a karakterekkel, amelyeknek a fő üzenete nyilvánvaló: merjenek a sarkukra állni.
A hetente szombatonként 22:30-kor műsorra kerülő Svenkben mostantól Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét. Ez mostantól nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma lesz. Keddtől péntekig 21 órától gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
A Karc FM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99
Negyven nap után életben találták azt a négy gyereket, akik egy kisrepülőgép-szerencsétlenséget követően tűntek el a kolumbiai dzsungelben - jelentette be Gustavo Petro kolumbiai elnök helyi idő szerint pénteken a Twitteren.
Egy mogadishui szálloda éttermére támadtak rá pénteken az al-Shabaab szomáliai terrorszervezet fegyveresei, a biztonsági erők műveletet indítottak az épület megtisztítására.