A tartalomból:
- Nem tud áttörést elérni Bahmut közelében az ukrán ellentámadás, a falvakban az orosz védelem továbbra is szilárdan kitart. Eközben a Föderáció légi csapásai jelentős pusztítást végeztek az ukrán sorok között. Moszkva jelezte, hogy a rohamcsapatok erősebb állásokat szereztek meg a kijevi kormányerőktől.
- Bahmut közelében, egy kis faluban csaptak össze Kijev egységei és az oroszok. A kijevi rohamcsapatok próbálták hátrébb szorítani a Föderáció katonáit – az ellentámadás azonban továbbra is lassan halad.
- Eközben az oroszok célzott csapásokat mértek az ukrán célpontokra. Katonai objektumokat, összevont csapatokat és raktárakat támadtak a Föderáció alakulatai. A védelmi tárca szóvivőjének közlése szerint minden előzetesen kijelölt célpontot eltaláltak.
- "Donyeck térségében a légierő és a tüzérség segítségével 4 ukrán támadást hiúsítottunk meg. Emellett az orosz rohamcsapatok sikeres támadásokat indítottak és javították a frontvonalban felvett pozícióikat." – mondta az orosz védelmi szóvivő.
- Vlagyimir Rogov, Zaporizzsja megye Moszkva által kinevezett tisztviselője pedig azt mondta: az ukrán hadsereg harcba vetette a két hónapig tartalékolt fő csapásmérő erőit.
- Eközben Lukasenka fehérorosz elnök a kínai védelmi minisztert fogadta Minszkben. Belarusz és az ázsiai szuperhatalom a katonai együttműködésük fejlesztésén dolgozik.
- Ukrajna jelentősen növeli a drónok gyártását – jelentette ki Volodimir Zelenszkij. Az ukrán elnök hangsúlyozta, a pilóta nélküli repülők fontosak a támadások megelőzésére és elhárítására.
- Az ukrán haderő legfontosabb fejlesztése ugyanakkor a következő évre csúszik: Kijev légierejének szóvivője közölte, az F-16-os vadászgépeket idén ősszel és a télen biztosan nem fogják tudni bevetni.
- Ahogy az várható volt, a házigazda India nem hívta meg Ukrajnát a világ húsz legnagyobb gazdaságát tömörítő csoport, a G20 szeptemberi csúcstalálkozójára. Az indok: az egyeztetés a fejlődésről és a gazdaságról szól, nem globális biztonsági kérdésekről.
- Nicolas Sarkozy korábbi francia elnök: Európának történelmi okokból is szüksége van Oroszországra, a háborúnak pedig kizárólag diplomáciai úton lehet véget vetni. Sarkozy ráadásul azt is kiemelte, hogy Ukrajnának semlegesnek kell maradnia, a nyugati szövetségesek pedig hamis ígéretekkel áltatják Kijevet, amikor a NATO- és az EU-tagság lehetőségét lebegtetik.
Teljes adás: