Folytatta a radikális palesztin szervezet által uralt terület elleni légicsapásokat és rakétatámadásokat az izraeli hadsereg. Jeruzsálemben azt állítják, hogy több mint négyszáz katonai célpontot támadtak, valamint a terrorszervezet infrastruktúrájának fontos részeit. Olyan mecseteket is célba vettek, amelyeket a szélsőséges csoport hadicélokra használt. Az izraeli hadsereg parancsra vár, hogy megkezdje a szárazföldi hadműveletet a térségben.
"Katonáink, a hadsereg harcosai készen állnak és elszántak. Felkészítésük folyamatos. Hosszú harc áll előttünk. A megfelelő hadműveleti keretek között, politikai utasítások szerint fogjuk végrehajtani a feladatainkat"
- mondta az izraeli haderő szóvivője.
A palesztin egészségügyi minisztérium azt állítja, hogy civil célpontokat ér támadás. Adataik szerint már 5800 polgári halálos áldozata van a támadásoknak. Az éjszakai csapások miatt sokan a romok alatt rekedtek, őket a mentőegységek igyekeznek kiszabadítani. Egyre aggasztóbb a humanitárius helyzet a régióban. Segélyszervezetek arra figyelmeztetnek, hogy szerdára elfogy az üzemanyag Gázában és akkor megáll az élet.
"Eddig nem engedték be az üzemanyagot, pedig ez rendkívül sürgős lenne. Enélkül a teherautók nem tudnak mozogni. Üzemanyag nélkül a generátorok nem termelnek áramot a kórházak, a pékségek, vagy a víz sótalanító üzemek számára" - panaszolta az ENSZ segélyszervezetének szóvivője.
A zsidó államban ismét megszólaltak a légvédelmi szirénák, miután a gázai övezetből radikálisok támadásokat indítottak.
Az Izraeli védelmi erők a libanoni határon támadásokat indítottak a Hezbollah fegyveresei és megfigyelőpontjai ellen. Jeruzsálemben továbbra is attól tartanak, hogy a siíta szervezet támadást indít Izrael ellen.
Közben a Hamász elengedett két izraeli idős asszonyt, akiket október 7-én hurcoltak el a Hamász harcosai otthonukból. Egyikül elmondta, hogy pokoli napokon van túl. Azt mondta, földalatti barlangokban kaptak szállást, volt élelmük és úgy tűnt számára, hogy fogvatartóik hosszú ideje készültek a túszszedésre.
A két idős nőt kórházba szállították, jól vannak. Izraeli adatok szerint még mindig több, mint 200 túszt tartanak fogva a Hamász harcosai.
Oroszország, Irán és Törökország külügyminiszterei Iránban találkoztak, és egyetértettek abban, hogy fel kell hagyni a gázai civilek elleni támadásokkal. Az amerikai elnök úgy reagált, hogy a gázai tűzszünet csak a Hamász összes túszának szabadon bocsátása után lehetséges.
A francia államfőt közben Jeruzsálemben fogadta az izraeli miniszterelnök és az elnök is. Emmanuel Macron felszólalt a terrorizmus ellen, ugyanakkor azt is hangoztatta, hogy el kell kerülni a konfliktus kiszélesedését.