A szenátus után az olasz képviselőház is bizalmat szavazott Enrico Letta kormányának. Silvio Berlusconi jobbközép Szabadság Népe pártja is támogatta a kabinetet, annak ellenére, hogy a szavazás előtti reggelen a volt miniszterelnök még a kormány elleni szavazásra buzdította pártját. Berlusconi azután gondolta meg magát, hogy pártjából többen kiváltak, mert nem értettek egyet a kormánybuktatással.
Fellélegezhet Olaszország: helyén marad a kormány, miután Silvio Berlusconi pártja is támogatta a Letta-kabinetet a bizalmi szavazáson. A volt kormányfő pálfordulásáról pártjában is megoszlanak a vélemények.
Az esélyegyenlőségi miniszter szerint Berlusconi „megpróbálta kijátszani az utolsó kártyáját. Azért szavazott az utolsó pillanatban Letta kormánya mellett, mert így játékban maradhat” – mondta Josefa Idem. A volt védelmi miniszter úgy fogalmazott: „Ismerve Berlusconit, biztos voltam benne, hogy érezni fogja a felelősségét. Csak az igen szavazattal lehetett egyben tartani a pártot” – tette hozzá Ignazio La Russa. Roberto Formigoni szenátor pedig azt közölte: „Büszke vagyok, mert a kormánynak folytatnia kell a munkát. A kabinet mögé kell állnunk, hogy végre tudja hajtani a szükséges intézkedéseket.”
Az olasz médiamágnás szerdán reggel még meg akarta buktatni Enrico Letta kormányát, de a délutáni bizalmi szavazáson meggondolta magát, és támogatta a kabinetet. A fordulathoz az vezetett, hogy Berlusconi ellen pártja vezetői is fellázadtak. Attól tartottak, hogy a kormány megbuktatása súlyos kárt okozott volna a válságból épp kilábaló olasz gazdaságnak. „Ha a kormány megbukott volna, valószínűleg Olaszország a következő évben nem került volna ki a válságból” – véli James Walston politikai elemző.
A jobbközép Szabadság Népe párt azért akarta megtorpedózni a kormánykoalíciót, mert baloldali partnere, a Demokrata Párt meg akarja fosztani szenátori mandátumától az adócsalás miatt jogerősen börtönre ítélt Berlusconit. A politikus mentelmi jogának felfüggesztéséről pénteken döntenek.