Gumibottal ütik a szabálytalankodókat a rendőrök Libériában. A Nyugat-Afrikai országban teljes karantént rendeltek el a koronavírus terjedése miatt. A több mint 1 millió lakosú fővárosban azonban félreértették a helyzetet. A helyiek tévesen úgy hallották, hogy csak délután 3 és reggel 6 óra között nem szabad az utcára menni.
"Egyik napról a másikra nem lehet bevezetni a totális karantént. Hogyan tudnak így az emberek élelemhez jutni? Ha nem mehetünk ki az utcára és nem vásárolhatunk élelmiszert, akkor nem a koronavírus miatt fognak sokan meghalni hanem az éhezés miatt."
- mondja ez a felháborodott diák.
Kígyózó sorok álltak a bankautomaták előtt és az emberek megrohamozták a piacokat és a tengerpartot is. Libéria lakosságának több mint a fele nyomorban él. Az ország pedig már jól ismeri a karantén fogalmát, hiszen a 2014-ben kitört ebola-járvány miatt, már mindezt egyszer át kellett élniük. A helyiek abban bíznak, hogy a kormány most másképp kezeli majd a helyzetet. Itt még bőven 100 alatt van a koronavírusos-fertőzöttek száma.
700 holttestet gyűjtöttek össze Ecuador legnagyobb városában
Ezzel szemben Dél-Amerikában, Ecuadorban már 7500-nál is többen kapták el a kórt. Az ország legnagyobb városában több mint 700 olyan holttestet gyűjtöttek össze lakásokból, amelyek a járvány által legérintettebb területeken vannak. Az nem derült ki, hogy az összegyűjtött holttestek közül hány volt vagy lehetett koronavírusos betegé.
A latin-amerikai országban a kórházak tele vannak , a temetkezési vállalatok pedig nem győzik eltemetni a halottakat.
"Naponta csökken az orvosi csapat létszáma is, hiszen egyre többen kapják el a vírust. Sajnos vannak akik már meghaltak: orvosok, kisegítők, takarítók, laboratóriumi dolgozók. Túlterheltek vagyunk, ennyi."
- mondja ez a rangidős nővér.
Az ecuadori kormány számításai szerint több ezer áldozata lesz a koronavírusnak az országban.
Brazíliában meggyógyult a legidősebb fertőzött
Közben Brazíliában meggyógyult a legidősebb fertőzött. A 97 éves dédnagymama gyógyulása sokaknak reményt adhat. Az országban április elején már előre ásták a sírokat, az elnök politikai kommunikációja pedig nagyobb kárt okozott, mint maga a vírus.
Hír TV