A német politikusnő a hírügynökségi jelentések szerint kiemelte: fontos, hogy Európa elfoglalja méltó helyét a világban, erős kapcsolatokat fenntartva afrikai szomszédaival, stabil viszonyban maradva transzatlanti partnereivel, továbbá valódi stratégiával rendelkezve Kínával és Oroszországgal kapcsolatban.
Macron elmondta: teljes mértékben egyetért Von der Leyennek az Európai Parlament előtt elmondott beszédével, így „éghajlatvédelemmel kapcsolatos erős európai törekvéssel”. Ez magában foglalja a 2050-re kitűzött szén-dioxid-semlegességet is. A francia elnök ezenkívül azon meggyőződésének is hangot adott, miszerint a gazdasági válság okozta károk hatásai után szükség van „a társadalmi fejlődés Európájára”. Macron szerint ennek egyebek között a minden egyes tagállam szabályai szerint meghatározott minimálbérhez kell elvezetnie.
A francia elnök a megválasztott bizottsági elnökkel közös célként megismételte az „Európa, amely megvéd” jelmondatot. Ez lefedi a közös védelemmel kapcsolatos új programokat, amelyek az elmúlt évek legnagyobb előrelépései között szerepelnek, ugyanakkor a bevándorlás kezelésének kérdését is, amely viszont az egyik legnagyobb „kavics az EU cipőjében”. Macron azonban nem akart megfeledkezni a másik közös ambícióról sem, mint például a jogállamiság védelme, a sajtószabadság és egyéb európai értékek, amelyekkel kapcsolatban – mint fogalmazott – rendkívül ébernek kell lenni Brüsszelben.