2024. 11. 24. Vasárnap Emma napja
Jelenleg a TV-ben:

Napi aktuális

Következik:

Vezércikk 06:00

Külföld

Erdogan: nem járulunk hozzá, hogy a palesztinokat töröljék a történelemből

Ankara nem fog támogatni olyan megoldásokat, amelyek révén "fokozatosan törölnék a palesztinokat az emberiség történetéből", és a Gázai övezetnek mindenképpen részét kell képeznie majd egy független, szuverén palesztin államnak, miután véget ér a palesztin Hamász és Izrael közötti háború – jelentette ki Recep Tayyip Erdogan török államfő újságírók előtt a török média szombati jelentése szerint. A török külügyminisztérium közben szombaton bejelentette: Törökország konzultációra hazarendelte tel-avivi nagykövetét.

  • Erdogan: nem járulunk hozzá, hogy a palesztinokat töröljék a történelemből

Erdogan úgy vélte, az Európai Unió nem tudott korrekt módon viszonyulni a jelenlegi gázai helyzethez, és ennek következtében "mélyen megrendült a bizalma" az unióban.

SZERINTE AZ EURÓPAI ORSZÁGOK AZÉRT ÁLLNAK IZRAEL MELLÉ, MERT ÚGY ÉRZIK, "ADÓSSÁGUK" VAN A HOLOKAUSZT MIATT.

Erdogan pénteken beszélgetett újságírókkal Kazahsztánból hazafelé tartva, a repülőgépen.

Nyilatkozatában ismét kitért arra a fogadkozására, hogy megszakít minden kapcsolatot Benjámin Netanjahu izraeli kormányfővel az izraeli hadsereg Gázai övezeti hadműveletei miatt.

Netanjahu már nem olyan ember, akivel mi tárgyalni tudnánk

- fogalmazott Erdogan. Hozzátette azt is, hogy nincs szó a diplomáciai kapcsolatok megszakításáról Izraellel, mert a teljes szakítás szerinte a nemzetközi diplomáciában lehetetlen volna.

A török államfő elmondta: Ibrahim Kalin, a török hírszerzés vezetője folyamatosan egyeztet az izraeli hatóságokkal és a palesztin Hamász vezetőivel is annak érdekében, hogy véget vethessenek a háborúnak.

ERDOGAN SZERINT NETANJAHU FELELŐS ELSŐDLEGESEN A VÉRONTÁSÉRT, ÉS "MÁR ELVESZTETTE SAJÁT ÁLLAMPOLGÁRAINAK TÁMOGATÁSÁT IS". 

 

Erdogan bejelentette: Ebrahim Raiszi iráni elnök november végén Törökországba látogat, hogy a gázai helyzetről egyeztessen.

A török elnök kiemelte, hogy az Iszlám Együttműködés Szervezetének (OIC) közelgő rijádi csúcstalálkozóján meg fogják vitatni, miként tudnák kieszközölni tűzszünet létrejöttét a Gázai övezetben.

A török elnök kitért arra is, hogy amennyire csak lehetséges, igyekszik előmozdítani a svéd NATO-csatlakozás parlamenti ratifikációját, de megjegyezte, hogy Stockholm szerinte még mindig nem tette meg a szükséges lépéseket a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) nevű szakadár fegyveres szervezet svédországi tevékenységével kapcsolatban.

A török külügyminisztérium közben szombaton bejelentette:

TÖRÖKORSZÁG KONZULTÁCIÓRA HAZARENDELTE TEL-AVIVI NAGYKÖVETÉT TILTAKOZÁSUL "A GÁZAI ÖVEZETBEN ÉLŐ CIVILEK FOLYTATÓDÓ IZRAELI BOMBÁZÁSA" KÖVETKEZTÉBEN KIALAKULT "HUMANITÁRIUS TRAGÉDIA" MIATT.

A külügyi tárca közleményében kifogásolta, hogy Izrael saját döntésének igazolása érdekében "nem hajlandó meghallani azokat a hangokat, amelyek tűzszünetet és a humanitárius segélyek akadálytalan célba jutását szorgalmazzák".

Forrás: Origo.hu

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Ez a különbség a brüsszeli és a magyar autonómia között + videó

Ez a különbség a brüsszeli és a magyar autonómia között + videó

Magyarországon minden európai uniós egyetemistának és kutatónak lehetőséget biztosítanak a fejlődésre - jelentette ki a kultúráért és innovációért felelős miniszter. Hankó Balázs hozzátette: a Pannónia és Hu-Rizont Programoknak köszönhetően 43 ezer külföldi diák tanulhat Magyarországon.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!