A júliusi elnökválasztás előtt a francia rendfenntartók ellen tüntettek az észak-mali Kidal városában. Az európai ország katonáit ellenségként kezelik az afrikai államban, mióta januárban segítettek a mali kormánynak egy fegyveres puccs leverésében. Claude Verlon és Ghislaine Dupont már ekkor is a francia közszolgálati rádiót tudósította az eseményekről. Szombaton a puccsisták egyik vezetőjével készítettek interjút, amely után ismeretlenek elrabolták és meggyilkolták őket.
– Amikor végeztünk az interjúval, valaki telefonált nekik a városból; nem tudom, ki, de szerintem vele is találkozót beszéltek meg – közölte az Azavadi Nemzeti Felszabadítási Mozgalom képviselője. – Az ajtóig kísértem őket, ott elköszöntem tőlük, aztán bementem. Röviddel ezután különös zajt hallottam az utcáról. Kimentem megnézni, mi történik. Amint az ajtóhoz értem, megláttam egy autót az övéké mellé parkolva. A földön egy fegyveres férfi feküdt, és visszaküldött a házba. Visszamentem, és kicsivel később elhajtottak a két újságíróval. Nagyon siettek. Lőttek egyet a levegőbe. Négyen voltak, és nem viseltek semmilyen jelzést, amiről be lehetett volna azonosítani, melyik szervezethez tartoznak – emlékezett vissza a történtekre Ambery Ag Rissa.
Az újságírók holttestét a várostól néhány kilométerre találták meg. A francia és a mali kormány, valamint az ENSZ Biztonsági Tanácsa elítélte a gyilkosságot. A francia közmédia vezetője a tragédia ellenére továbbra is küldene tudósítókat Maliba. „Mit tehetünk, ha ilyen barbársággal kerülünk szembe? Többé ne menjünk bizonyos helyekre, ne szolgáltassunk információt? Én erre nemet mondok – közölte a France Medias Monde elnöke. – A mi küldetésünk az, hogy ott legyünk, hogy olyan közel kerüljünk a tényekhez, amennyire csak lehet, hogy informáljuk az embereket” – tette hozzá Marie Christine Saragosse.
Francois Hollande francia államfő vasárnapra összehívta az illetékes minisztereket a gyilkosság körülményeinek tisztázására.