A külképviseleteken dolgozó 55 munkatárs közül 12-en döntöttek úgy, hogy az Egyesült Államokban maradnak és Juan Guaidót támogatják. A venezuelai külügyminisztérium közleményben szólította fel az amerikai hatóságokat, hogy tegyék meg a szükséges intézkedéseket az épületek és a benne lévő irodák „erőszakos elfoglalásának azonnali visszafordítására”.
A konzulátust elfoglalók szóvivője szerint a venezuelai népnek kell őrizni az épületegyüttest, amelynek értéke több mint kétmillió dollár.
Az irányítást fokozatosan átvesszük, Venezuelában és Venezuelán kívül. Ezt vegyük figyelembe. Véleményem szerint az országban visszafordíthatatlanok a változások. Venezuela többsége változást keres
– mondta Carlos Vecchio.
A sajtótájékoztatón megjelent az ország Egyesült Államokba akkreditált katonai attaséja is, aki már január 27-én elismerte Juan Guaidót ideiglenes államfőnek. A múlt hét végén valamennyien amerikai diplomata elhagyta Venezuelát.
Mindeközben újabb áramkimaradások sújtották hétfőn a venezuelai fővárost, amelynek keleti felén az áramszolgáltatás és a vízellátás visszaállításáért tüntettek a lakosok. A válság óta akadozik a gáz- és az áramszolgáltatás, valamint a személyszállítás. Van olyan országrész, ahol 50 napja nincs vízellátás.
A hivatalban lévő venezuelai elnök azzal vádolja az Egyesült Államokat és az ellenzéket, hogy kibertámadást hajtottak végre az áramszolgáltatási rendszer ellen. Maduro elnök hétfőn ismét bírálta és terrorizmussal vádolta ellenlábasait, mert szerinte azok szabotálják az ország működését, hogy a növekvő erőszak segítségével megdönthessék a hatalmát.
Washington és az önmagát januárban Venezuela ideiglenes elnökének kikiáltó Juan Guaido szerint viszont az elektromos infrastruktúra összeomlásáért, az évek óta rosszul folytatott gazdálkodás és a korrupciót a felelős.