Kínzásukról számoltak be a Hamász fogságából kiszabadult gyermekek Izraelben. A kiskorúak rokonai azt mondták, hogy a gyerekeket mentálisan kínozták: amikor a kicsik sírtak, fegyvert fogtak rájuk, így hallgattatták el őket. Eközben az izraeli börtönökben uralkodó körülményeket bírálták és szintén bántalmazásukról számoltak be a fegyházakból szabadon engedett palesztinok. Ők azt mondták, hogy rendszeresen megalázták, megverték és megrugdosták őket.
A Hamász azt is bejelentette, hogy egy korábbi izraeli légitámadásban meghalt a Gázai övezetbe elhurcolt túszok közül a legfiatalabb, egy tíz hónapos csecsemő, valamint négy éves testvére és az édesanyjuk.
Az izraeli hadsereg annyit reagált, hogy a Hamász felel a Gázai övezetben lévő túszok biztonságáért.
Közben a tűzszünet újbóli meghosszabbításáról is tárgyalnak. A palesztin terrorszervezet állandó tűzszünetet szab feltételül ahhoz, hogy szabadon engedje az elfogott izraeli katonákat - jelentette az egyiptomi televízió.
"Természetesen az összes túszt haza akarjuk hozni, elkötelezettek vagyunk a fogadalmunk mellett, senki sem marad hátra. Vissza fogjuk hozni a férfiakat és a nőket, a fiatalokat és az időseket, a civileket és a katonákat. Természetesen minden komoly javaslatot megfontolunk, mert elkötelezettek vagyunk. hogy mindent megtesznek, hogy visszahozzák őket." - szögezte le az izraeli kormányszóvivő.
Egy hosszúra nyúlt tűzszünet viszont meggátolná a zsidó állam számára, hogy felszámolja a Hamászt
- jelentette ki Háború Ukrajnában című műsorunkban Kusai Sándor egykori nagykövet.
Közben a WHO-főigazgatója arra figyelmeztetett, hogy a Gázában terjedő betegségek is számos emberéletet olthatnak ki. A súlyos túlzsúfoltsággal párhuzamosan ugyanis megnövekedik a járványos légúti fertőzések, a hasmenéses betegségek, a fertőző májgyulladás és egyéb kórok kockázata is.