Továbbra is az iraki hadsereg őrzi az ország legnagyobb olajfinomítóját. „Tegnap visszavertünk egy támadási kísérletet a baidzsi olajfinomítónál. Megöltük az összes fegyverest, aki a létesítményt meg akarta közelíteni. A baidzsi finomító temetővé vált a gyáva milicisták számára” – mondta Kasszim Att al-Musszavi iraki vezérőrnagy.
Az iraki hadsereg közlése szerint a szunnita lázadók körülbelül száz emberüket veszítették itt el az ostromban. Az Iraki és Levantei Iszlám Állam nevű szervezet az utóbbi napokban hatalmas területeket foglalt el az arab országban, Irak második legnagyobb városát, Moszult is. A szintén olajban gazdag északi kurdisztáni tartomány elnöke viszont katonai sikerekről számolt be. „Kértem, hogy hozzanak még több katonát Kirkuk védelmére. Szeretném megerősíteni, hogy ezek az egységek készen állnak erre a feladatra” – mondta Maszud Barzani.
Ez a leköszönő izraeli elnök szerint Irak széthullását, a kurdok kiválását jelenti. „A kurdok gyakorlatilag létrehozták saját államukat, amely demokratikus. A demokrácia egyik jele, hogy egyenlőséget biztosítanak a nőknek” – mondta Simon Peresz.
A Washingtonban tárgyaló Peresz hozzátette, csak egy erőteljes katonai beavatkozás tarthatja egyben az országot, a három rivális csoportot, vagyis a síitákat, a szunnitákat és a kurdokat. Ennek ellenére Bagdadban a brit külügyminiszter Irak egységét hangsúlyozta. „Arra kérjük az iraki vezetőket, egységesen lépjenek, hogy az ország és sok más állam stabilitása és szabadsága érdekében egyesüljenek az Iraki és Levantei Iszlám Állam fenyegetésével szemben” – mondta William Hague.
A felkelőkkel szembeni harc megoldását már Moszkvában keresi az ország ideglenes kormányfője. Núri al-Máliki egyik interjújában közölte, orosz és fehérorosz harci gépeket vásárolnak. Az iraki vezető szerint hibáztak, amikor amerikai harci gépeket vásároltak, mert az üzlet elhúzódása miatt lettek sikeresek a terroristák.