Sztrájkolnak a temetkezési vállalkozók Sierra Leonéban. Azért elégedetlenek, mert két hónapja nem kaptak fizetést az államtól, pedig munkájuk miatt naponta életveszélyben vannak. Az ebola a fertőzöttek holttesteivel érintkezve is terjed, ezért csak különleges védőfelszerelésben lehet szállítani őket. „Már két hónapja tartoznak a fizetésünkkel, és már kell a pénz. Az sem érdekel minket, ha a holttesteket a városban fogjuk kitenni, de a pénzünket akarjuk. Megbélyegeznek minket a környezetünkben, úgyhogy a kormány fizessen ki minket” – mondta egy szállító, aki szerint naponta 20-30 holttestet kell elvinniük, miközben előfordul, hogy a temetői helyhiány miatt egy sírba több testet is el kell temetniük. A munkabeszüntetéssel azonban tovább nő a járvány terjedésének veszélye.
Egyre nő a megbetegedések száma az egészségügyi dolgozók között is. Az Európai Unió bejelentette: légihidat hoz létre a segélyek egyszerűbb eljuttatása érdekében Nyugat-Afrika felé, és külön csoportot állít fel a megfertőződött segélymunkások kimenekítésére. „Májustól mostanáig 60 egészségügyi dolgozó halt meg Sierra Leonéban. Szerintem ez egy nagyon komoly, nagyon félelmetes adat, és sokkal többet kellene tenni ahhoz, hogy csökkentsük ezt a számot. És a szám még mindig emelkedik” – fogalmazott az egészségügyi felügyelő.
Az ENSZ-ben az információk megosztására szólított fel egy kutató. „Kulcsfontosságú, hogy a tudósok és az intézetek megosszák egymással az információkat. Ez magától értetődőnek hangzik, de mégsem így történik a gyakorlatban” – nyilatkozta Peter Piot, aki hozzátette, hogy a sikeres vakcinák terjesztésének leginkább bürokratikus akadályai vannak.
Az ENSZ 50 millió dollárt szavazott meg az ebola elleni küzdelem finanszírozására, ebből év végéig tudják fedezni a vírus terjedését gátló intézkedések költségét.