Az izraeli hadsereg behatolt a gázai Sífa Kórházba, ahol a Hamász terroristáit keresik. A behatolás előtt a kórház közelében ellenállásba ütköztek, és tűzpárbajban megöltek öt fegyverest.
Az izraeli katonák már a város belső részein vannak. A védelmi erők tájékoztatása szerint a katonai műveletekben eddig több mint 160 alagútlejáratot fedeztek fel, mintegy 2800 terrorista célpontra támadtak, és a Hamász mintegy ezer fegyveresét, köztük parancsnokokat öltek meg.
A hadsereg szárazföldi hadműveletet hajt végre, hogy legyőzze a Hamászt Gázában és kimentse a túszokat. Izrael a Hamásszal áll háborúban, nem a civilekkel– emelte ki Daniel Hagari, az izraeli hadsereg szóvivője.
John Kirby, a Fehér Ház nemzetbiztonsági szóvivője szerint bizonyíték van arra, hogy a Hamász és a Palesztin Iszlám Dzsihád szervezet a Gázai övezet kórházait saját katonai céljaira használja.
A Hamász Egészségügyi Minisztériumának szóvivője ugyanakkor azt nyilatkozta, Izrael hazugságot terjeszt a Sífa Kórházról, ott ugyanis nincsenek fegyveresek. A támadással Izrael csak a civilek testi épségét veszélyezteti.
A Hamász palesztin szervezet legfrissebb összesítése szerint 11 320-ra emelkedett az izraeli erők ostromolta palesztin térségben a halálos áldozatok száma. Közülük több, mint 4600 gyermek.
Közben megérkezett Gázába Egyiptom felől az első üzemanyagszállító tanker. Az energiahordozó elsősorban a kórházak számára létfontosságú, ugyanis ennek hiányában a generátorok nem termelhetnek áramot. António Guterres ENSZ-főtitkár közleményében úgy fogalmazott, a kórházakat és az egészségügyi személyzetet a nemzetközi humanitárius jog kifejezetten védi és ezt minden félnek tiszteletben kell tartania.
Az emberiség nevében a főtitkár azonnali tűzszünetet követel. Hogy részletesebb tájékoztatást adjunk, a Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatalától kaptunk Gázával kapcsolatban információkat. Egy kivételével a Gáza város északi részén található kórházak működésképtelenek. Ennek oka az áram, az orvosi cikkek, az oxigén, az élelmiszer és a víz hiánya, valamint a bombázások és harcok
– részletezte Stephane Dujarric, az ENSZ szóvivője a helyzetet.
A kórházak és a betegek védelmére szólított fel a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsának szóvivője is, a polgári áldozatok számának növekedése miatt pedig mélységes aggodalmát fejezte ki Vlagyimir Putyin orosz és Abd el-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök is.