Egy hét alatt 10 politikusnak, elemzőnek 12 robbanószerkezettel felszerelt csomagot adtak fel ismeretlenek. Soros György, Hillary Clinton, Barack Obama, John Brennan volt CIA-igazgató és Joe Biden volt alelnök után pénteken újabb két személy, Cory Booker demokratapárti szenátor és James Clapper volt titkosszolgálati vezető kapott ilyen postai küldeményt. A kötelező csomagvizsgálat azonban valamennyit kiszűrte, ez akadályozta meg, hogy tragédia történhessen. Bér egyes elemzők szerint a házi készítésű csőbombák nem tudtak volna felrobbanni, így kárt okozni sem.
„A tűzszerészek a felszereléseikkel röntgenfelvételt készítettek, és a csomag belsejében lévő tárgyról megállapították, hogy csőbomba. Ugyanolyan, mint amilyeneket találtak ez előző napokban más küldeményekben” – erősítette meg John Miller, a New York-i terrorelhárítás vezetőhelyettese.
Miamiban és New Yorkban egy-egy postahivatalt kiürítettek, az FBI átvizsgálta a helyiségeket. Majd rövidesen bejelentették: letartóztattak egy férfit Floridában a csomagbombás fenyegetésekkel összefüggésben. A nyomozók házkutatást tartottak az 56 éves gyanúsítottnál, a hatóságok előtt ismert, büntetett előéletű személyről van szó.
„Mi nem engedhetjük meg, hogy a politikai erőszak gyökeret verjen ebben az országban. Én, elnökként mindent meg fogok tenni, amit meg tudok, hogy ezt megállítsuk” – mondta Donald Trump, amerikai elnök.
A nyomozást az FBI vezeti, a megfélemlítő kampányt terrorcselekményként kezelik. Az amerikai kormányzat elítélte az akciósorozatot, a liberális ellenzék Donald Trump néhány fanatikus hívét sejti az esetek mögött.
„Tudják, most van az idő, amikor – függetlenül attól, ki milyen politikai meggyőződésű – vissza kell fogni az agarakat. Párbeszédre van szükség a különböző nézetű emberek között” – mondta Debbie Wasserman Schultz, demokrata szenátor.
A megfélemlítő kampányt minden bizonnyal a két hét múlva, november 6-án esedékes félidős kongresszusi választások elé időzítették, a politikai kampány hangneme amerikai viszonylatban is nagyon radikális. A célszemélyek mind liberális közéleti személyek, akik Donald Trump hangos bírálói. Az ügy azonban éppen az elnöknek árthat leginkább, mivel az áldozatok felé növelheti a választók szimpátiáját.