Johnson rendkívül valószínűnek nevezte Teherán szerepét a támadásokban, és hangsúlyozta: London együttműködik Washingtonnal és az európai országokkal annak érdekében, hogy csökkentsék a feszültséget a Perzsa(Arab)-öböl térségében.
Arra a kérdésre, miszerint elképzelhetőnek tartja-e a katonai válaszlépést, Johnson azt felelte, hogy az Egyesült Királyság egy esetleges szaúdi vagy amerikai elképzelésre válaszul át fogja gondolni, milyen módon tud a leghasznosabb lenni.
A miniszterelnök hozzátette, beszélni fog Haszan Róháni iráni elnökkel is a síita állam térségbeli szerepéről, valamint elő fogja hozni azoknak a brit-iráni kettős állampolgároknak az ügyét, akiket Iránban "törvénytelenül és igazságtalanul" tartanak őrizetben.
Szeptember 14-én légitámadások érték a Saudi Aramco szaúdi állami olajvállalat két olajterminálját. Az üzemekben tűz keletkezett, amely fennakadást okozott a szaúdi olajkitermelésben és -exportban, egy időre felére csökkentve az olajipar kibocsátását.
Noha a nemzetközileg elismert jemeni kormány ellen lázadó húszik jelentkeztek a támadások elkövetéséért, Washington és Rijád már jelezte, hogy az incidens mögött szerintük valójában Irán áll.
Bár Teherán támogatja a húszikat, az iráni vezetés korábban többször hangsúlyozta, hogy e támogatás csupán "politikai jellegű", a támadáshoz pedig nincs köze a perzsa államnak.
Brit kormányforrások azonban azt állították, hogy a húszi milíciák nem tudták volna a támadást technikailag kivitelezni, ahhoz mindenképpen iráni segítségre volt szükség.
MTI