Nemcsak Guantánamón, hanem európai országokban is megkínozhatta a foglyait a CIA – legalábbis a szenátori jelentés erre utal. Bár nem nevezik meg azokat az országokat, ahol hasonló börtönök működtek, a jelentésben leírt egyik intézmény feltehetően megegyezik egy vilniusi fogolyközponttal. A balti állam miniszterelnöke azt mondta: a titkos objektum létét már korábban egy litván vizsgálat is bebizonyította, de akkor nem volt elég információjuk. „Az ügyet a parlament is meg fogja vitatni, és remélem, hogy kiterjesztik a vizsgálatot. Korábban azokat az információkat használták, amik addig rendelkezésre álltak, és a nyomozás nem folytatódott tovább” – közölte Algirdas Butkevicius litván miniszterelnök.
A volt lengyel elnök elismerte, hogy Lengyelország területén is működött CIA-börtön. A korábban Amerika-barátnak ismert Aleksander Kwasniewski azt mondta: Washington egy olyan területet kért Varsótól, ahol információszerző műveleteket hajthatnak végre. „Azzal, hogy megjelentették a jelentést, az amerikaiak részben elvesztették szövetségeseiket. Egy új helyzetben ugyanis minden ország el fog gondolkozni azon, hogy mennyire bízhat meg bennük, hogy a műveleteik mennyire súrolják a törvényesség határát, és mennyire szükségesek a biztonság érdekében” – mondta Kwasniewski, aki azt is hozzátette: az amerikai titkosszolgálat iránti bizalom megrendülése után Moszkva meg fog erősödni.
A CIA vallatási módszereit az afgán elnök embertelennek nevezte. Irán legfőbb vallási vezetője pedig a Twitteren azt írta: az amerikai kormány megtévesztette saját népét is.
Nem mindenki osztja azonban ezt a véleményt. A szélsőjobboldali francia Nemzeti Front vezetője, Marine Le Pen egy tévéinterjúban azt mondta, szélsőséges esetben bármilyen eszközzel meg kell szerezni az információkat. „Vannak helyzetek, amikor a bomba ketyeg és egy-két órán belül felrobban, és 200-300 civil életbe kerülne, és akkor muszáj arra rávenni valakit, hogy mondja meg, hol van az a bomba.” Marine Le Pen később a Twitteren pontosította szavait: azt írta: nem szabad kínozni az embereket, az információ megszerzéséhez csak törvényes eszközöket lehet használni.