Az ügy előzménye, hogy William Barr amerikai igazságügyi miniszter múlt hét csütörtökön az ABC televízióban nyilvánosan kérte az elnököt, hogy ne tweeteljen többet Roger Stone ügyében.
A korábbi elnöki tanácsadó elleni perben az ügyészek által javasolt büntetés hétfőn jelent meg.
Abban a szövetségi ügyészek 7-től 9 évig terjedő börtönbüntetést kértek a 67 éves Stone-ra. Donald Trump még aznap a Twitteren "szörnyű és nagyon igazságtalan helyzetnek" és "az igazságszolgáltatás tévedésének" minősítette az ügyészi kérést, bár a következő napon közölte, hogy ez csupán a személyes véleménye volt, nem akart beavatkozni az igazságszolgáltatás munkájába.
"Azt hiszem, itt az ideje, hogy (az elnök) abbahagyja a twitterezést az igazságügyi minisztérium büntetőpereiről", mondta Barr, aki szerint az elnök gyakori megnyilvánulásai a közösségi médiában "ellehetetlenítik" a minisztériumi munkáját. Ugyanakkor Barr hozzátette, hogyDonald Trump egyáltalán meg sem kísérelte a beavatkozást a Roger Stone ellen folyó perbe,és nem próbálta meg befolyásolni az igazságügyi minisztériumot sem az ügyészek által a perben javasolt büntetés enyhítésében.
Erre reagált Alan Dershowitz, az amerikai Harvard Egyetem jogi karának professzor emeritusa a Breitbart Newsnak adott vasárnapi interjújában.
“President @BarackObama personally asked the @FBI to investigate somebody on behalf of #GeorgeSoros...” -@AlanDersh on @BreitbartNews Sunday with @joelpollak. For #dershowitz's full commentary on #WilliamBarr, #RogerStone, and the #Impeachment trial, go to @siriusxm OnDemand! pic.twitter.com/KM7szKoH3s
— SiriusXM Patriot (@SiriusXMPatriot) February 17, 2020
A professzor ebben először arról beszél, hogy "a demokrata Kennedy-adminisztráció idején a Fehér Ház ellenőrizte az Igazságügyi Minisztériumot, és nem hiszem, hogy akkor nagyon sok liberális professzor vitatta volna ezt", majd hozzátette:
bizonyítékom van arra, hogy az Obama-adminisztráció idején az elnök Soros György kérésére személyesen kérte az FBI-t, hogy indítson vizsgálatot valaki ellen.
A professzor egyébként a milliárdost "Barack Obama közeli szövetségesének nevezi".
Dershowitz úgy fogalmaz, hogy "látható volt a Fehér Háznak az igazságügyi osztályra gyakorolt befolyása", majd hozzátette „a különbség az, hogy a mostani elnök egy ilyen ügyben a nyilvánosság előtt tweetelt,Obama elnök viszont bizalmasan utasította az igazságügyi minisztériumot".
A riporter visszakérdez, hogy "Soros György kérte Barack Obamát, hogy az igazságügyi osztály vizsgáljon meg valakit?"
Igen, ez a közeljövőben a perekben is meg fog jelenni,
válaszolta Dershowitz.
"A birtokomban van a tényleges bizonyíték, amely dokumentálja ezt. A megfelelő időben ez napvilágot is fog látni. Ám ezt most még nem hozhatom nyilvánosságra, mert ebben az ügyben még nem indítottak eljárást" - fűzte hozzá.
Mindeközben egyébként Soros György olvasói levélben követeli Mark Zuckerberg eltávolítását
A Financial Times-ban üzent olvasói levélben Soros György a Facebook alapítójának. Az üzleti lapban a pénzügyi guru újra megfogalmazta véleményét, miszerint Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója és vezetője egyfajta kölcsönös előnyöket biztosító megállapodást kötött Donald Trumppal, ami segítené az elnök újraválasztását. Soros ezért megismételte javaslatát, miszerint Mark Zuckerberget, illetve Sheryl Sandberget el kell mozdítani a Facebook éléről.
Soros György levelét azzal zárja: „Mondani sem kell, támogatom a közösségi médiaplatformok kormányzati szabályozását”.
Fidesz: A Soros-hálózat szembe akarja fordítani a magyarokat és a romákat