Trump nem vesztegette az időt, rengeteg elnöki rendeletet adott ki, amelyeknek a célja a kulcsfontosságú iparágak megerősítése volt, beleértve az elektromos járművek gyártására vonatkozó célkitűzések visszafogását és az olaj- és gázkitermelés felgyorsítását. A Fehér Házba visszatért elnök régóta azzal érvel, hogy a szabályozás megfojtja az innovációt és az Egyesült Államok versenyképességét, és a második ciklusra is részben a bürokrácia visszaszorítására tett ígéretekkel kampányolt. Az egyre fokozódó amerikai és globális verseny miatt ezt a nézetet vallják az európai üzleti vezetők is.
Az európai cégvezetők követnék Donald Trump példáját
Morten Wierod, a svájci ABB robotikai vállalat vezérigazgatója arra figyelmeztetett, hogy a túlzott szabályozás és a kapcsolódó magas költségek arra kényszerítik a vállalatokat, hogy más piacokra települjenek át, ami végső soron Európa ipartalanításához vezethet.
„Egyértelműen újra kell gondolni a szabályozást, és hagyni, hogy az üzleti élet működjön” – nyilatkozta a CNBC-nek a svájci davosi Világgazdasági Fórumon.
Egyszerűsíteni kell Európai Unió szabályozásait
Wierod szerint igaz ugyan, hogy az Európai Unió szabályozása gyakran jó szándékú, ám túl bürokratikussá vált, és egyszerűsítésre van szükség ahhoz, hogy biztosítsák az innovációhoz és a növekedéshez szükséges rugalmasságot a cégek számára.
„Minden egyes rendelet jó szándékkal készült. De amikor mindet összetesszük, akkor az már túl sok. Túl bonyolult” – fogalmazott.
Forrás: Világgazdás
Fotó: Angela Weiss