2025. 02. 22. Szombat Gerzson napja
Jelenleg a TV-ben:

Orbán Viktor évértékelője 2025 - Elemzés

Következik:

Civil kör 22:05

Külföld

Az energiaszükségletre az atomenergia lehet a megoldás + videó

Bár népszavazáson utasították el a nukleáris energiát az olaszok, a Liga szerint újra át kellene gondolni az atomerőművek szerepét. A megújulók ugyanis nem tudják teljesen kiváltani a fosszilis energiahordozók szerepét. Az Uniós országok közül Németország után Spanyolország és Belgium is úgy döntött, hogy bezárja atomerőműveit, miközben 6 tagállam bővíti nukleáris kapacitását.

  • Az energiaszükségletre az atomenergia lehet a megoldás + videó

Erősödik az atomenergia szerepe Európában. Erre utal az is, hogy a múlt heti brüsszeli egyeztetésen, Ursula von der Leyen is megerősítette, az atomenergia a vízenergia után a második legnagyobb villamosenergia-forrás. Ráadásul kordában tartja az áram-árakat és fontos az energiabiztonság és a versenyképesség szempontjából is.

„Egy olyan időszakban, amikor a megújuló energiaforrásokba kell befektetni, mindannyian tudjuk, hogy a fosszilis tüzelőanyagok kiváltására nem lesz elég a napenergia vagy a szélenergia. Mindenképp fejlesztenünk kell az atomenergiát is. A legújabb generációs atomenergia, minden energiaszükségletünk kielégítéséhez segítséget nyújthat.”-mondta az olasz Liga szenátora.

Olaszországban a csernobili katasztrófa után népszavazással döntöttek az atomerőművek leállításáról, ám a szomszédos Franciaország egy valódi atom nagyhatalom, ahol a villamosenergia ára épp fele az olasznak.

A HírTV által megkérdezett olasz baloldali képviselőnek azonban fenntartásai vannak és szerinte Európának túl kell lépnie az elavult technológiákon.

„Az atomenergia terén a kutatás fázisában vagyunk. Számunkra az egész kutatási terület soha nem jelentett problémát. Én viszont a legújabb generációs atomenergiát jelenleg még nem látom megalapozottnak.” - mondta a baloldali képviselő.

Az Európai Unió 27 tagállama közül jelenleg 12-ben használnak atomenergiát. Franciaország az EU 100 aktív reaktorából 56-ot birtokol, és egy újat épít. Egy másik új reaktor Szlovákiában készül, míg öt másik ország -köztük Magyarország is új erőművet tervez. Lengyelország 2026-ban kezdi építeni első atomerőművét, amelyben várhatóan 2033-ban indul el az energiatermelést.

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Egy piacon rendezett vérfürdőt egy radikalizálódott férfi Franciaországban

Egy piacon rendezett vérfürdőt egy radikalizálódott férfi Franciaországban

Halálos kimenetelű késes támadás történt szombaton délután a kelet-franciaországi Mulhouse-ban: egy 37 éves férfi, akit a hatóságok figyeltek esetleges radikalizálódása, terrorizmusra hajlamossága miatt, meggyilkolt egy járókelőt, és megsebesített három önkormányzati rendőrt - közölte a terrorellenes ügyészség, amely nyomozást indított az ügyben.

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!