Egyelőre nem adják be a Dél-Afrikai Köztársaságban az AstraZeneca gyógyszercég vakcináját, mert egy tanulmány szerint korlátozott a védőoltás hatékonysága a koronavírus helyi változatával szemben.
A terv szerint a tömeges oltás ezen a héten kezdődött volna egymillió adaggal, de amíg a tudósok nem adnak világos útmutatást a brit-svéd vakcina felhasználásához, nem kezdik meg a annak beadását.
Ausztráliában még nagyobb mennyiségben akarnak oltani az AstraZeneca szérumával. Összesen 53 millió adagot rendeltek meg, ami az ország egész lakosságának elég. A vakcinák nagy részét helyben gyártják majd.
A földrésznyi országban jól kezelik a járványt. Hetek óta csak szórványosan bukkan fel a koronavírus.
Kambodzsába is megérkezett az első kínai vakcinaszállítmány
Indonéziában közben sürgősségi felhasználási engedélyt kapott a kínai Sinovac gyógyszercég vakcinája a 60 év felettiek számára. A délkelet-ázsiai országba eddig 28 millió adag előállítására alkalmas alapanyag érkezett Kínából. A jakartai kormány tervei szerint az idén több mint 180 millió embert oltanának be a 267 milliós országban.
Kambodzsába is megérkezett az első kínai vakcinaszállítmány. A 16 milliós országban néhány százan kapták el a koronavírust. A 600 ezer adagot az egészségügyieknek és a katonaságnak szánják.
Peruban, a járvány által leginkább sújtott országok egyikében is kínai vakcina érkezett. Kambodzsához hasonlóan oda is Sinopharm cég szállított oltóanyagot, 300 ezer adagot. A második szállítmányt a jövő hétre várják, addig pedig megkezdik az oltási kampányt a dél-amerikai országban.
Ez azért is fontos, mert a fertőzések száma rohamosan növekedett az utóbbi hetekben. A kórházi ellátás az összeomlás szélére került, olyan sok beteget kell kezelni.
Hír TV