Nem csitulnak a rendszeresen véres összecsapásokba torkolló tüntetések Mianmarban.
A hadsereg a választások után, a parlament megalakulása előtt pár órával vette át a hatalmat február 1-jén, az államfőt és több politikustársát őrizetbe vették. Azóta már összesen több mint háromezer ember került börtönbe, amiért tiltakozott a puccs ellen.
A biztonsági erők a tüntetéseket kíméletlenül eltiporják, már több mint 700 embert megöltek.
Most, a buddhista újévre való tekintettel 23 ezer rabot engedtek szabadon, de többségüket még február 1-je előtt börtönözték be.
A szabadon engedettek között 137 külföldi van, akiket kiutasítanak az országból. Vannak olyan rabok, akiknek csak csökkentették a büntetését.
Egy ellenzéki csoport úgy tudja, hogy a hatóságok 832 embert köröznek a tiltakozásokban való részvételük miatt. Közöttük van körülbelül kétszáz olyan ember - színészek, énekesek, más hírességek - akiket azzal vádolnak, hogy felhívásaikkal meg akarták osztani a biztonsági erőket.
A mianmari katonai junta ellenzői közben nemzeti egységkormányt alakítottak. Az a céljuk, hogy felszámolják a hadsereg uralmát az országban. A testületnek tagjai olyan parlamenti képviselők, akiket a hadsereg a február 1-jei katonai hatalomátvételkor megfosztott a hivataluktól, az ország etnikai csoportjainak vezetői és a juntaellenes tüntetések vezetői.
A hadsereg uralmának megtörésére kicsi az esély, az egykor Burmának nevezett, 1948-ban függetlenné vált ország politikai életében évtizedek óta meghatározó szerepet játszik a katonaság és a főtisztek.
HírTV