Bekérette az orosz nagykövetet az olasz külügyminiszter, mert Putin kormánya ideiglenesen a Gazprom tulajdonába helyezné az olasz Aristont. A nagykövet azt mondta idézem „az olasz kormány feláldozta a valódi nemzeti érdekeket azért, hogy részt vegyen a meddő és veszélyes oroszellenes kalandokban". A Hír TV által megkérdezett kormánypárti képviselő szerint Rómának kötelessége megvédenie a saját vállalatait, de ez csak az egész Unió összefogásával lehetséges.
Roberto Bagnasco, képviselő, Forza Italia: „Jelen pillanatban nagyon egyértelmű törvények szabályozzak a lehetőségeinket és mi törvénytisztelők vagyunk. Ha a törvény változik csak akkor tudunk máshogy reagálni. Nekünk ez egy óriási teher, mert a lefoglalt orosz vagyont is nekünk kell karban tartanunk, ami extrém költségekkel jár.” -nyilatkozta a képviselő.
Olaszország azonban nem csak a luxusjavakat helyezte zár alá. A mediterrán állam Ukrajna egyik leghűségesebb katonai támogatója. De ez egyre jobban megosztja a társadalmat.
Alessandra Maiorino, szenátor, 5 Csillag Mozgalom: „Először golyóálló mellényeket küldtünk, aztán bombákat, repülőgépeket, tankokat, majd nagy hatótávolságú rakétákat. Ha igy haladunk a végén férfiakat és nőket kell küldenünk, ami nagyon veszélyes lehet.” -jelentette ki a baloldali szenátor.
A jobboldalon egyedül a Lega tartja magát ahhoz, hogy nem szerencsés fegyvereket küldeni Kijevnek, ha nem a béketárgyalásokat kell megkezdeni.
Claudio Borghi, szenátor, Lega: „Gyakorlatiasnak kell lennünk és ki kell tűzni egy célt. Ha ezt a célt nem lehet elérni akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy az eddig használt taktika műkődőképes -e. Nem lehet a háború felé rohanni mert az nem visz minket jó irányba.” nyilatkozta a szenátor.
Olaszország eddig nyolc katonai csomagot küldött Ukrajnának és 2024-re is megkapta a felhatalmazást a parlamenttől a további fegyverek küldésére.