A bejelentést követően éljenző, algériai zászlókat lengető tömeg gyűlt össze Algír belvárosában. Az arra megforduló járművek sofőrjei pedig hangos dudálással fejezték ki örömüket az ország politikai életében bekövetkezett változások miatt.
Az utcákra vonulók közül többen megfogadták, hogy továbbra is tüntetni fognak a változásokért. "Buteflika elment, de még korántsincs vége" - hangoztatták.
A világpolitika kivár
A nemzetközi reagálások mindenekelőtt Algéria szuverenitását hangsúlyozták az átmeneti időszak kapcsán. "Az algériai népnek kell döntenie ennek az átmenetnek az alakításáról" - emelte ki az amerikai külügyminisztérium egyik szóvivője.
Moszkva is nyugalomra int
Oroszország Algéria szövetségeseként felszólította nemzetközi közösséget, hogy tartózkodjon az ország belügyeibe való beavatkozástól. "Elvárjuk, hogy külső beavatkozás nélkül menjenek végbe az ország belső folyamatai, amelyek kizárólag Algéria belügyeinek számítanak" - hangsúlyozta Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
Párizs bizakodó
A volt gyarmattartó, Franciaország külügyminisztere, Jean-Yves Le Drian kijelentette: bízik Algéria képességében, hogy a demokratikus átmenetet ugyanazzal a "nyugalommal és felelősséggel" fogja alakítani, mint az utóbbi hetek történéseit.
Haszni Abidi, a genfi egyetem Algéria-szakértője a tüntetőket az észak-afrikai ország politikai élete új szereplőinek nevezte. Abidi szerint Algériában jelenleg egy új civiltársadalom van kibontakozóban. Mint mondta, ezen fejlemények tükrében az országban befolyásos hadseregnek nem szabad hibáznia, különben elveszítheti tekintélyét.