Kórházat építenek Guineában az ebolajárvány miatt. A vírus eddig 111 halálos áldozatot követelt. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) aggasztónak tartja a helyzetet. „Ez egyike a legnagyobb kihívást jelentő ebolajárványoknak, amelyekkel valaha szembe kellett néznünk és most már Guineában és Libériában is vannak esetek” – mondta Keija Fukuda, a WHO főigazgató-helyettese.
Fukuda szerint a vírus megfékezése 2-4 hónapig is tarthat. A szervezet adatai szerint Guineában eddig 157 embert fertőzött meg a vírus, közülük 101-en haltak meg. Libériában 21 megbetegedést regisztráltak, amiből eddig tíz emberrel végzett a vírus. „A guineai erdőségben a járvány továbbra is terjed. Ez a kitörés epicentruma, és addig, ameddig nem tudjuk itt irányítás alatt tartani, addig innen terjedni is fog az ország többi részére, és úgy tűnik, hogy Libériára és más országokra is” – mondta Stephane Hugonnet tisztiorvos.
Az ebola először négy évtizede ütötte fel a fejét Afrikában, az eddig legsúlyosabb járvány során 280 ember vesztette életét Zairében, a mai Kongói Demokratikus Köztársaságban. Az ebolavírus okozta betegségre nincs orvosság, se gyógymód. A vírust a Kongó egyik mellékfolyója után nevezték el, mert ott fedezték fel a kórokozót. Afrikában eddig már 15 ebolajárvány volt, összesen 1200-1300 emberrel végzett a kór.