A férfi egy turistacsoport tagjaként jutott fel a kupolába, ahol átugrott az elválasztó korláton és egy transzparenst feszített ki. Az 50 éves trieszti strandüzemeltető az ország legjobb helyét választotta a feltűnéskeltéshez. A vatikáni Szent Péter-bazilika tetején először egy kötéllel biztosította magát, aztán lejjebb ereszkedett egy párkányra és egész este ott maradt.
Fotó: Europress/AFP |
„Segítség, elég Montiból, elég Európából, elég a multinacionális cégekből” – állt a transzparensen, amit kifeszített. Azt mondta, a kormány lehetetlen helyzetbe hozza a családi vállalkozásokat, mert a nagy cégek érdekeit képviselik, miközben a lakosság terhei folyamatosan nőnek a megszorításokkal. Ezzel a véleményével nincs egyedül, akciójával egy időben sztrájkoltak az olasz tömegközlekedési alkalmazottak a csökkenő bérek miatt.
– A tömegközlekedési dolgozók keveset keresnek. Adjanak nekik több pénzt, mi meg hadd utazzunk – mondta el egy római fiatal.
Fotó: Europress/AFP |
Az olasz kormány csökkentette a közalkalmazottak bérét és a szociális segélyeket. Több különjuttatást eltöröltek, és nőttek az adók. Egy átlagos olasz család évente átszámítva másfél millió forinttal kevesebbet keres, mint 4 éve, a recesszió előtt. A lakosság fogyasztása a második világháború utáni szinten van: utoljára 1946-ban költöttek olyan keveset az olaszok, mint most. Az ország GDP-je 2 és fél százalékkal zsugorodik idén.