Az ENSZ genfi ülésén tájékoztatta a világszervezet képviselőit Észak-Korea küldötte, hogy Phenjan nem nézi jó szemmel az Egyesült Államok és Dél-Korea közös hadgyakorlatát a távol-keleti térségben. A kommunista rezsim azt rótta fel Washingtonnak, hogy ismét Szöullal szövetkezett, és egyre modernebb fegyvereket próbál ki, amellyel aláássa a Koreai-félsziget biztonságát.
"Többször is felhívtuk a nemzetközi közösség figyelmét arra, hogy az Egyesült Államok és Dél-Korea szövetsége fenyegetést jelent a békére nézve. Miután erre érdemben nem reagáltak, megtettük az általunk jónak vélt lépéseket" - tájékoztatott Phenjan küldötte.
Ju Jong Csol kijelentésével arra célzott, hogy Phenjan a múlt hét után kedden 2 újabb rakétát lőtt ki. A lövedékek átrepültek az ország felett, majd a Japán-tengerbe csapódtak.
Az ENSZ-diplomata bejelentése után az észak-koreai állami média is megerősítette, hogy a rezsim a ballisztikus kísérletekkel kívánta felhívni az Egyesült Államok és Dél-Korea figyelmét, hogy hagyjanak fel közös akcióikkal a térségben. Kim Dzsong Un diktátor személyesen felügyelte a teszteket. A vezető elégedett volt, mert mindkét rakéta eltalálta a kijelölt célpontokat, egy-egy kis szigetet. A kommunista rezsim új típusú harci lövedékei Dél-Korea és Japán szerint nem okoztak kárt, amikor becsapódtak a tengerbe.
"A kormány begyűjti a szükséges információkat a tesztekkel kapcsolatban, és elemzi a helyzetet. Kijelenthetem, hogy ballisztikus rakéták nem fenyegették országunk biztonságát. Ugyanakkor megjegyzem, hogy ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatai megtiltják Észak-Koreának, hogy ilyen teszteket hajtson végre" - jelentette ki a japán kormány kabinetminisztere.
Elemzők eközben arra hívták fel a figyelmet, hogy a Kim Dzsong Un vezette rezsim a tesztekkel nyomást akar gyakorolni az Egyesült Államokra. Észak-Koreának ugyanis az a célja, hogy Washington és Phenjan között megmaradjon a tavaly kezdődött jó viszony.
HírTV