Boston központjában 60, a külvárosban 90 centi hó esett egy nap alatt, az utak járhatatlanok, az autóközlekedés szünetel, rendszeresek az áramkimaradások, a hivatalok, iskolák zárva vannak. A 100 kilométeres sebességű szél pedig torlaszokat emel. Volt, aki sílécen indult el dolgozni.
Massachusetts és Connecticut államban 4 és fél millióan maradtak otthon, a keleti part északi részén pedig összesen 28 millió emberre vonatkozik valamilyen korlátozás a Juno névre keresztelt vihar miatt. „Massachusetts államban elég komoly a vihar, szóval én örülök, hogy minket figyelmeztettek előre. Jelenleg is az összes kollégánk bent van és a hóeltakarításon, illetve az áramszolgáltatás helyreállításán dolgozik” – mondta a massachusettsi kormányzó.
Ha lehetett volna hinni a meteorológusoknak, akkor most ilyen időnek kellene lennie New Yorkban is. A meteorológiai hivatal az évszázad havazásával fenyegetőzött, de itt végül csak 10-15 centi esett, pedig a kormányzó még az autós közlekedést is betiltotta, hogy ne legyenek balesetek. Hatezer repülőjáratot töröltek, korlátozták a tömegközlekedést is, a lakosságot pedig víz- és élelmiszerkészlet felhalmozására buzdították. Most a sajtó a politikusokat vádolja pánikkeltéssel, ők pedig a meteorológusokra mutogatnak.
„Mi a jobb, elébe menni az eseményeknek, vagy lemaradni róluk? Felkészülni, vagy nem készülni? Nekem az a feladatom, hogy döntéseket hozzak és mindig azt fogom választani, ami a legnagyobb biztonságot jelenti a lakosságnak. Az akkor rendelkezésünkre álló információk alapján helyesen döntöttünk a korlátozásokról. Biztos, hogy felülvizsgáljuk majd, mit csinálhatunk legközelebb másként, de abból kell kiindulnunk, hogy az időjárás-jelentés csak egy tipp, és nem biztos számítás” – mondta Bill De Blasio, New York polgármestere.
Az amerikai meteorológiai szolgálat egyébként bocsánatot kért és elismerték, hogy hibáztak az előrejelzésnél.