Az új kereskedési rendszert csengővel indította el a nemzetgazdasági miniszter. „A korábban elszigetelt, és viszonylag önmagában álló kereskedési rendszerünket lecseréljük Európa egyik legmodernebb, legszofisztikáltabb és legnyitottabb kereskedési rendszerére, a Xetrára” – mondta Katona József.
A BÉT vezérigazgatója szerint a frankfurti központból működtetett rendszer megszünteti a hazai tőzsde elszigeteltségét. A magyar kereskedők és befektető cégek ezután naponta kapcsolatba léphetnek Európa tizennyolc országának mintegy 4500 üzletkötőjével. „Ennek rengeteg előnye lesz. A forgalom és a likviditás jelentősen emelkedni fog. És ebből profitálni fognak a magyar lakossági, intézményi befektetők, és azok a kibocsátók, akik már jelenleg is a magyar tőzsdén vannak, illetve tervezik a piacra lépést” – véli a vezérigazgató.
A nemzetgazdasági miniszter arra számít, hogy a forgalom növekedése miatt olcsóbbá válik a kereskedés. Ez pedig a tőzsdére csábíthatja majd a hazai középvállalatokat és megjelenhetnek a piacon olyan magyar cégek is, amelyekben kisebbségi résztulajdona van az államnak. „A magyar gazdaság olyan helyzetben van most már, hogy a lehetőségek tárházát kínálja egy befektető számára. Arra gondolok, hogy a gazdaságban megvan a növekedési potenciál, ebben az évben egy növekedési fordulatot hajtottunk végre, jövőre már duplájával nőhet a magyar gazdaság teljesítménye” – közölte Varga Mihály.
A magyar kormány jövőre 2 százalékos növekedéssel számol, ennek húzóereje a lakossági fogyasztás lesz, hiszen a rezsicsökkentés és az adókedvezmények miatt a tárcavezető szerint jóval több pénz marad majd a háztartásoknál.