A fejlettebb gazdaságú uniós országokban jelentős terheket vesznek le az állam válláról a társadalom számára különféle formában támogatást nyújtó cégek. A hazai gazdasági élet szereplőinek – néhány kivételtől eltekintve – meglehetősen alacsony a támogatási hajlamuk.
Az ELMŰ-ÉMÁSZ Társaságcsoport kommunikációs igazgatójának elmondása szerint talán ők voltak az elsők, akik a magyar piacon zöldtarifát vezettek be. Tehát egy olyan energiát árusítottak, amely tisztán zöldforrásból, vízi erőművek energiájából, később pedig szélerőművek energiájából származik. Boross Norbert úgy gondolja, hogy ez talán az a fajta felelősségvállalás, amely a legközelebb áll a szakmához.
A cégek társadalmi felelősségvállalási kedve általában csak természeti csapások idején éri el a kívánatos mértéket. Az áramszolgáltató is segített az árvíz sújtotta Felsőzsolcán, ahol egy komplett óvodafelújítást végeztek el, úgy, hogy a fűtést és a világítást megújuló energiával biztosították.
– Hajléktalanszállót, több különböző egyedülálló szülő számára szolgáló szállót újítottunk már fel – mondta el Boros Norbert, hozzátéve: játszótereket építettünk, s ami talán a legértékesebb, nemcsak pénzbeli segítségről van szó, hanem munkálkodásról. A cég dolgozói így karácsony előtt nagyon szívesen mennek elvégezni a különféle felújítási munkákat, festeni mondjuk az adott játszóteret – fogalmazott a kommunikációs igazgató.
Mivel 2008 óta megnőtt a rezsijüket fizetni nem tudók száma, ezért a szolgáltató társadalmi szerepvállalása egyre inkább a szociális szféra felé tolódik el. A cég az Ökumenikus Segélyszervezet és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat segítségével ad számlakiegyenlítő támogatást nehéz helyzetben élő embereknek.