Azok a fürdők, amelyekhez kiemelt desztináció tartozik, tehát megfelelő szálláskapacitás van a háttérben, és egyéb szolgáltató egységek, azok várhatóan meg fognak telni és telt házzal fognak üzemelni – közölte Juhász Szabolcs, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára.
Az élményfürdők és a gyógyfürdők éves szinten 100 milliárdos forgalmat bonyolítanak, az intézményekben megforduló 30 millió vendég ötöde külföldi. A belföldi keresletet emelő Széchenyi Pihenőkártyával 3 milliárd forint értékben vásároltak szolgáltatást a hazai fürdőkben. Juhász Szabolcs szerint a bevétel jövőre várhatóan még több lehet, miután a kártya adóterhe nem emelkedik 2015-ben.
A téli időszakban a hazai fürdőket inkább a magyar vendégek töltik meg, köszönhetően a Széchenyi Pihenőkártyának is, amely az idei évben is elég dinamikus bővülésen esett át, hiszen előzetes becslés alapján közel 15 százalékkal növekedett a hazai fürdőkben beváltott üdülési csekknek az értéke.
A jó idő és a gyenge forint ellenére a szállodák már nem ennyire bizakodóak, a fővárosi hotelek nem számítanak erős év végi forgalomra. „Budapesten nem nő a forgalom, hanem csökken. Budapesten több az üzlet, úgyhogy a karácsonyi napokon – 24-én, 25-én, 26-án – ilyen szempontból kiürül a város, tehát kifejezetten gyenge az üzletmenet. Vidéken elsősorban a wellness típusú szállodák esetében, talán a gyógyszállodáknál is, amelyeknél néhány napot kellemes környezetben el tudnak tölteni a vendégek, ott sincs telt ház, de ott mindenesetre erősödő kereslet mutatkozik, döntően a belföldi vendégek érkeznek nagyobb számban” – mondta Kovács István, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke.
A fürdők bevételét növelheti, hogy január másodika, péntek pihenőnap, amit 17-én dolgoznak le, így lényegében sokaknak hosszú hétvégével kezdődik az új év.