A miniszterelnök hozzátette hogy a rendezvényen Magyarország nem csak saját magát, hanem az egész régiót képviseli, ami időközben Európa növekedési motorjává vált. Orbán Viktor szerint a közép-európai országok egybehangzó gazdaság- és társadalompolitikája biztosította, hogy ezek az országok képesek voltak saját nemzeti, politikai és kulturális identitásukat megőrizni a migrációs nyomás alatt.
A tervek szerint kedden, a magyar és a kínai fél több üzleti megállapodást is köt Sanghajban, a többi között a tejipar, az innovatív energia és a vízmenedzsment területén.
Gratuláltak Orbánnak
A kínai import expo megnyitása után, kétoldalú megbeszélést folytatott Orbán Viktor miniszterelnök és Hszi Csin-ping kínai államfő. Mindketten méltatták a magyar-kínai kapcsolatokat, Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy az utóbbi egy évtizedben minden várakozást felülmúlt Magyarország és Kína kapcsolatainak fejlődése.
A kínai elnök gratulált a magyar kormányfőnek, az ország utóbbi években tapasztalt fejlődéshez és meghívta az „Egy övezet, egy út” együttműködés jövő évi fórumára Pekingbe. A meghívást a miniszterelnök elfogadta – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.
Jövő nyártól a világ hetedik legnagyobb légitársasága, a China Eastern várhatóan heti négy alkalommal közvetlen repülőjáratot indít Sanghaj és Budapest között - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfői sanghaji megbeszélései után a közmédiának adott nyilatkozatában. A tárcavezető kifejtette: Kína a világ legnagyobb turistaküldő országává vált, az ötéves előrejelzések szerint pedig az Európába irányuló kínai turizmus 70 százalékkal fog bővülni, ráadásul a kínaiak a legtöbbet költő turisták.
Fotók: MTI