A Magyar Nemzet birtokába került szerződés szerint Szigetvári Viktor cége 2008 augusztusában bruttó 2,7 millió forintos, majd 2009 márciusában bruttó 2,8 milliós megbízást kapott a Magyar Villamos Művektől. A feladat az volt, hogy telefonos közvélemény-kutatást készítsenek a paksi atomerőmű üzemidő-hosszabbításának és bővítésének társadalmi támogatottságáról. Szigetvári Viktor ma már a Bajnai-szövetség egyik társelnöke, aki a paksi bővítésről kötött orosz–magyar államközi szerződés ellen beszél.
„Hál’ Istennek a cégem jól működik, a piacról jól megélek, nincs szégyellnivalóm. Egy dolog a fontos ebben az ügyben, akkor lenne etikai probléma, ha én bármikor korábban a nyilvánosság előtt amellett érveltem volna, hogy rossz szerkezetben megkötött beruházásba, tízmilliárd valutáért orosz partnerekkel meg kell kötni. Akkor volna erkölcsi alap. De én soha nem érveltem a nyilvánosság előtt az atomenergia mellett vagy ellen” – vélekedett Szigetvári Viktor.
Bajnai állítja, olcsón dolgozott Szigetvári
Bajnai Gordon szerint sem vet fel hitelességi kérdést Szigetvári Viktor mostani politikai álláspontja és a paksi megbízása. „Szigetvári úr vállalkozó volt abban az időben, nem volt vele dolgom, és nem is kellett, hogy tudjam. Szigetvári úr az ország egyik legelismertebb kommunikációs szakértője, az, hogy kapott egy csekély összegű megbízást, és önök sem vitatják, hogy tényleges munkát végezett el. Hiszen idéznek önök is azokból a kutatásokból, az mutatja, hogy tisztességes munkát meglehetősen olcsón, töredékéért, amiért a Századvég végezne egy ilyen munkát” – fogalmazott Bajnai Gordon.
Nem Szigetvári Viktor az egyetlen a baloldalon, aki dolgozott az atomerőműnek vagy a tulajdonosának, a Magyar Villamos Műveknek. A kilencvenes évek második felében Gyurcsány Ferenc egyik cége propagandatevékenységet végzett az erőműnek. A szocialista Józsa István volt érdekeltsége pedig 6,6 milliárd forint megbízást kapott tíz év alatt Pakson.
„Most ez új hír, hogy Szigetvári Viktor cége is, hogy is mondjam kommunikációs stratégiát gyártott a paksi bővítésre vonatkozóan, most pedig Szigetvári Viktor az egyik leghevesebb ellenzője a paksi bővítésnek, azt gondolom, hogy a két hírt, hogyha a két információt egymás mellé rakjuk, akkor a baloldal vezetőinek teljes szavahihetetlensége rajzolódik ki ezen az ábrán” – mondta Hoppál Péter, a Fidesz szóvivője.
A Szigetvári-cég által elvégzett közvélemény-kutatásból egyébként az derült ki, hogy 2008-ban a megkérdezettek csaknem kétharmada egyetértett a paksi bővítéssel. Az új blokkok építésének tervét az MSZP szavazói nagyobb arányban támogatták akkoriban, mint a Fidesz szimpatizánsai.