Mentőövet kapnak a hitelmoratóriumban érintett hitelkártya és folyószámla tulajdonosok. A kormány, tegnapi határozatával ugyanis az ezeket terhelő magas, akár 25 százalékos kamatot leviszi, legfeljebb a felére. Az átlagosan 20-50 ezer forint különbözetet a bankoknak vissza kell fizetniük az ügyfeleiknek. Az intézkedés csaknem 400 ezer szerződést érint.
Kerti Györgyi korábban három vállalkozást működtetett, amelyek az OPTEN nyilvános adatai szerint jelenleg felszámolás alatt állnak, de volt amelyik csődeljárás alá került és amelyik ellen a NAV végrehajtást is elrendelt.
A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.
Nagy Márton szerint ha nem sikerül a kereskedőknek és a beszállítóknak közösen az árakat csökkentenie, akkor a kormánynak nincs más választása, minthogy direkt módon beavatkozzon az árakba.
A világ élvonalához tartozó beruházást hoz a Zoomlion kínai építőipari és mezőgazdasági gépgyártó Tatabányára, ahol 100 millió euróból létesít emelőállványgyárat - közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára.