Magyarországon elsőként a Hír TV stábja közvetíthetett gyermek-szívtranszplantációról. A Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben azóta már 30 sikeres beavatkozást hajtottak végre. Veleszületett szívhibát műtét nélkül a világon negyedikként is itt kezeltek. „Ez egy rendkívül fontos irány, amelyben például gyerekek esetében műtét nélkül tudunk bizonyos veleszületett szívhibákat gyógyítani és felnőtteknél is szerzett betegségben vagy felnőtt korban diagnosztizált, veleszületett problémákban ezek az eljárások műtétet kiváltó, műtétet helyettesítő eljárások” – mondta a főigazgató.
Sok más kórházhoz hasonlóan ez az intézet is adósságokkal küzd, az állam itt még nem vállalta át a tartozást. A főigazgató szerint azonban jó irányba haladnak a tárgyalások. Ofner Péter azt mondta, a kiadások jelentős részét képezték a közművek, mivel az energetikai beruházások elmaradtak. Az intézet 630 millió forintnyi uniós és állami támogatásból újulhatott meg. „Elkészült az intézet külső homlokzatának hőszigetelése, a nyílászárók teljes cseréje, a tetőszerek szigetelése, a világítótestek felújítása, az a komplex energetikai felújítás, amely oly nagymértékben szükséges volt ebben a házban” – tette hozzá.
Az egészségügyi helyettes államtitkár szerint a közép-magyarországi régió nehezebben tud pályázni, mivel a központi területekre kevesebb pályázati forrás jut. „A most megvalósult fejlesztés része annak a 300 milliárd forintos fejlesztésnek, amelyből az ország egészségügyi infrastruktúrája megújul. Sajnos csak részben, de mégis megújul. Azért is kiemelt jelentőségű ez a mostani átadás, mert pont Budapesten, a központi régióban minimális azon elérhető uniós forrásoknak a száma és mértéke, amiből érdemi változásokat lehet elérni” – nyilatkozta Beneda Attila egészségügyi helyettes államtitkár.
Az intézet főigazgatója hozzátette: a következő uniós ciklusban is fognak pályázni, akkor belső felújítást szeretnének végrehajtani.